Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A cigifüst miért zavaróbb,...

A cigifüst miért zavaróbb, mint az ételszag?

Figyelt kérdés
Vannak akik dohányoznak, de a lakásban sosem, (még nyitott ablaknálsem) mondván beszívja a lakás, a függöny a dohányfüstöt. Az viszont nem zavarja őket, hogy a lakás plána ha amerikai konyhás,tele van zsír/olaj/ételszaggal, és az terjeng az egész lakásban. Az ilyen emberek a lakásban nem gyújtanak rá, viszont az autóban zárt légtérben igen. Miért zavaróbb nekik a cigiszag a lakásban, mint az ételszag az egész lakásban?
jan. 2. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

1. A cigifüst egészségkre káros, a kajaszag nem.


2. A lakásban nem feltétlen csak a saját létezésükről van szó, hanem családtagokéról is. Én passzív dohányzó gyerekként nőttem fel, hányni tudok a cigifüsttől mára...

Az autót meg emberünk valszeg egyedül használja, vagy legalábbis akkor nem gyújt rá, ha a család is ott ül.


3. A cigifüst mindenbe beleivódik és rendesen el is rondítja.

Egy függönyt persze ki lehet mosni, a taépátát meg bútorokat már kevésbé.

Persze, az autó kárpítja is beszívja a füstöt... de... milyen autóról van szó? Mert én még új, szép, drága autóban nem láttam embert dohányozni, csak 20 éves szakadt kocsiban. Ott meg gyakran alap, hogy bejön az utastérbe az elötted lévő kpufogófüstje..

jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egyes nincs szó más emberekről, nincs szó passzív dohányzásról. A kajaszag meg... ne mondd hogy egy jó nagy adag káposzta/pacal/olajban zsírban sült ételek szaga nem ivódik be a lakásba/textíliákba.

Autóban dohányzás: nem, nem egyedül van autózás.

Amúgy ha a passzív dohányzásra ennyire kényesek egyesek, akkor arra miért nem, hogy gyerek előtt isznak alkoholt, vagy hogy kiülnek olyan éttermek teraszára is, amelyektől 2 méterre sem ott a forgalmas autóút? Ezt sem értem.

jan. 2. 12:04
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
A kajaszag ellen nem tudsz védekezni, mert muszáj a lakásban főznöd, cigizni viszont lehet kint is. De amúgy a kajaszagot is ki szokták szellőztetni (legalábbis mindenki akit ismerek ki szokta), az nem túl elterjedt hogy valaki egy teljes napot létezzen a sült szalonna szagában.
jan. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ok akkor úgy látszik az én orrom hiperérzékeny pl a káposztaszagra. Hiába szellőztetés, amerikai konyhákban rendesen érzek minden ételszagot. Hiperérzékeny orr.
jan. 2. 12:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát a cigiszag szerintem jóval jobban érezhető mint a kajaszag. Ha valaki cigizik azt simán megérzem, de azt hogy milyen kaját főzött valaki azt szinte soha.


Plusz cigifüstöt jobban beszívják a bútorok mint a kajaszagot. Még egyetemen egyik lakótársam rágyujtott a konyhában és hetekig lehetett érezni az utószagot. Ugyanakkor mégha zsíros kaját is csinált valaki, egy nagyobb szellősztetés meg kis takarítás után egyáltalán nem lehetett érezni.

jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hogyhogy mi a különbség ahhoz képest, hogy a gyerek előtt isznak alkoholt?

Vagy te úgy iszol aklkoholt, hogy az a környezeted szervezetébe is bekerül?:D

passzív dohányzást nem véletlenül dohányzásnak hívják és nem dohányzásnézésnek. Ugyanúgy bekerül eg yhalom károsanyag a passzív dohányzó szervezetébe.


Egyébként meg teoretikus általános alany kapcsán baromi nehéz bármi hasznosat mondani... azt az adott illetőt kéne kérdezned akit ez érint.

jan. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os pont hogy a gyerekek azt hiszik ALAP az alkohol ivás. Simán lereszegednek a gyerek előtt. Sőt ha vki antialkojolisra azt meg tukmáljak hogy igyál. Te mennyi dohányost latsz aki cigivel tukmálja a nem dohányzót?
jan. 2. 16:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert a cigiszag undorító. És az. A dohányos már rég nem érzi, de aki nem dohányzik, a gyomra felfordul úgy rögtön.
jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7es, nem érted? Ha egymás mellett ülünk, én cigizek, te nem, akkor te olyan, mintha kb harmadannyi cigit elszívnál mint én. Ugyanúgy lerakódik a sok fos a tüdődbe, és ehhez egyetlen szálat sem kell elszívnod.

Ha meg magamba döntök 10 hektó házipálinkát... attól még beléd egy csepp alkohol sem jut.


Pont ez a cigivel a gond. Nem kell egyetlen szálat sem elszívni ahoz, hogy ártson.


És igen, biztos van olyan ostoba szülő, aki alkohollal vagy cigivel kínálja a gyerekét. De a 99% nem ez. Viszont aki cigizik a gyereke mellett, de soha nem ad neki, az pont olyan szintű, mintha alkohollal kínálná.

jan. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Engem a kajaszag jobban zavar, mint a cigifüst. De ez személyes preferencia.

Panelban lakom, és a budiban dohányzó szomszéddal meg lehetett beszélni, hogy legyen szíves a reggeli szarás után az erkélyén cigizni, és ne szarás közben. Ez egy olyan kérés volt, amire mondta, hogy megérti, és azóta eleget is tesz neki (vagy elzárta a szellőzőjét, de nem érezzük), ellenben azt nem mondhatom a szomszédaimnak, hogy senki se süssön szalonnát, húst olajban, vagy főzzön pacalt, mert okádhatnékom van az "illatuktól", mert nincs jogom megszabni, hogy a másik mit zabál, úgyhogy sajnos együtt kell élnem azzal, hogy gusztustalan szagok jönnek be a lakásba. Ártani nem árt, csak zavaró. A dohányfüst meg állítólag árt, még akkor is, ha engem személy szerint nem zavar (én nem dohányzom egyébként).

jan. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!