Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok nagy része,...

A mai fiatalok nagy része, miért életunt, depressziós?

Figyelt kérdés

jan. 4. 19:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
56%

Eleve a gyerek, fiatal a felnőttektől tanul. Szülők, tanárok.


A tanárok mindig is alulfizetett kategória voltak, most meg nagyjából a megélhetés peremén léteznek. Gyerekként a mai napig megvannak azok a pillanatok, amikor a tanáraink panaszkodtak, hogy szart sem keresnek. Pedig ez közel 30 éve volt.


Szülők szempontjából szintén céltalan, kilátástalan élet. Ha sikerülne jó vállalkozást összehoznod akkor előbb-utóbb rád száll a NER, ha meg csak alkalmazott vagy akkor mindegy mennyit keresel, nem igazán jutsz egyről a kettőre. Nagyon szétnyílt az olló, a felső 10 ezer jachton szürcsöli a hell-t, miközben az átlag hónapról hónapra él.

jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem is éri már meg tanúlni, mert úgy sem lesz jól fizető állása, sokan már külföldről gondolkoznak az iskolapadban mint a 17éves öcsém. Én külföldön élek 19éves korom óta.
jan. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
57%
Mert Magyarországra született
jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
77%
A kamaszkor mindenkinél ilyen, főleg ha erős a nyomás arra, hogy már 14 évesen tudniuk kellene, mit kezdjenek az életükkel, ugyanakkor a csapból is az folyik, hogy "milyen hülyék, bezzeg régen..."
jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
73%
Te nem lennél az, ha most lennél 18 alatt? Én depis voltam tiniként, de ha ma kellene felnőnöm, ebben a covidos, tiktokos, mindiglegyélonline időben, nem bírnám ki.
jan. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Én kibírnám.

Minden nap más csajt szednék fel. :D

jan. 4. 23:16
 17/25 anonim ***** válasza:
74%
Pff, oké.
jan. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
76%

Magyarországon ez az alap szinte.

Egyrészt nincs semmi ami motiválja őket másrészt meg az egész napos Social Media bámulása amit az orruk alá tol. Gondolok itt pl az Instagramra ahol olyan embereket követnek akiknek az élete a csillogás gazdagság meg a gyönyör és ezt szeretnék ők is, holott egy nagy kamu az egész. Csak nem látnak a dolgok mögé.

jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Hát miért követik?
jan. 7. 23:21
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet az alábbiakon nevetni, kinek mi.


Nálunk az osztályban volt egy lány, aki nem mert beszélni. Se ő, se a húga. Később megtudtuk, hogy az apjuk verte az egész családot, szóval csóri tele volt traumával.


4. osztály környékén egy órán mindenki elkezdte érezni, hogy bizony kaksiszag van, és kiderült, hogy a lány nem mert szólni és bekakilt.


Erre max. 28 ember emlékszik. Ha ma történne, a világ látná.


Azt is, ahogy egy fiú osztálytársunkat, aki nagyon alacsony volt, a fiúk bepakolták a kukába, és előbb ráültek, aztán ide-oda gurították egymásnak.


Velem nem történtek ilyen súlyos dolgok, de így is elég stressz ért. Ha pluszban amiatt is aggódnom kellett volna, hogy akármilyen buta kis tinikori hibám felkerülne a netre, hogy örökre ott maradjon és mindenki lássa, szerintem fekélyt kaptam volna az idegességtől.


És amit mások is leírtak. Eddig az osztály leggazdagabb gyereke volt a "luxus" csúcsa, most valótlan dolgok a neten.

jan. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!