Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek igaz az “ezek a...

Szerintetek igaz az “ezek a mai fiatalok..” állítás?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok a ti véleményetek. Sokszor lehet hallani az időseket, de akar a középkorú osztályt is, hogy a mai fiatalok ilyenek-olyanok, tiszteletlenek, nem adják át a helyüket és hasonlók.


Azonban őszintén én azt vettem észre (többször is megfigyeltem), hogy a fiatalokhoz képest az idősebb korosztályba is pont annyi empátia, és tisztelet szorult. Vagyis semmivel sem különbek az idősebbek, csak elfelejtették azt az időt, amikor ők fiatalok voltak.


Ezzel nyilván nem lenézni akarok senkit, ez pusztán egy észrevétel a részemről. A fiatalabb korosztály alatt amúgy nem feltétlen csak tízen éveseket értek, hanem 20, 30-as embereket.


2023. jún. 6. 09:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Én fiatak vagyok, húszas éveim végén járok.


Egyik nap utaztam busszal. Elég zsúfolt volt, nehezen lehetett mozdulni. Egy idős asszony le akart szállni és amikor én ezt észrevettem, mert nem szólt, akkor arrébb álltam, majd ilyet szól nekem, hogy NA VÉGRE MEGMOZDULTÁL. Mondtam neki, hogy ha szólt volna, hogy leszáll, akkor arrébb mentem volna. Mondta, hogy b.azdmeg rád másztam (nem igaz). Erre beszállt egy másik öregasszony is, hogy én meg a mai fiatalok milyen tiszteletlenek, annak az unokája is mondta hogy igen én is utálom a fiatal felnőtteket. És ez az öregasszony úgy nézett rám amíg le nem szálltam mintha megöltem volna valakit.


De igen én voltam a rossz a történetben, mert megmondtam, hogyha szólt volna, szívesen arrébb állok :) Hatalmas tiszteletlenség volt tőlem, bezzeg ők bánthatnak kedvükre, mert ők a mai öregek, akiket tisztelni kell, én meg olvassak gondolatot és menjek arrébb :)

2023. jún. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Persze, hogy semmivel sem különbek. A "mai fiatalok"-ozás minden generációnál jelen van. Az emberiséggel egyidős. Már az Afrika szavannáin szaladgáló homo sapienseknél is ez ment. "Nézd, ezek a mai fiatalok, de elkényelmesedtek, egy másik kővel pattintja a szakócát. Bezzeg a mi időnkben, mi még a fogunkkal rágtuk formára, miközben a kezünkkel harcoltunk az oroszlánnal!"
2023. jún. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Morzsi007 ***** válasza:
16%
Én 40 leszek idén, amit tapasztaltam eddig, fiatalok között legjobban a Z generációval van baj. (1995-2010) persze nem mindegyikkel, tisztelet a kivétel. Ők is legjobban a szüleiknek, elcseszett nevelésnek köszönhetik ezt az egészet, itt csúszott el valami. Az Alfa generáció már nem olyan problémás, akik 2010 után születtek. Az idősek között is vannak debilek, nem kevesen, eleve lenézik a fiatalokat legtöbbször ok nélkül.
2023. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem fiatalok és idősek között is ugyanúgy vannak tahók is, meg kedvesek is, ez csak egy értelmetlen általánosítás. Csak ez annyiban rosszabb, hogy sok időd felhatalmazva érzi magát arra hogy úgy kezeljen minket, mint jobb helyeken a kutyát se, mert hogy mi csak hülye és értéktelen kamaszok vagyunk, nem tudunk semmit, nem értünk semmihez. Én legalábbis rendszeresen tapasztalom, hogy keményen semmibe vagyunk véve ezáltal a korosztály által... Tisztelet a kivételnek.
2023. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Természetesen nem igaz.

Én is emlékszem fiatalkoromból néhány bunkó (türelmetlen), rosszindulatú idősemberre, de a többség szerencsére jóindulatú és kedves volt, még ha el is várta volna, hogy úgy működjek ahogy ők éltek.

Igyekszem nem olyan lenni, de már látom, hogy ez elég nagy önfegyelmet, empátiát igényel és megértem így utólag őket is :)

2023. jún. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Minden korosztálynak megvan a maga igazsága:)
2023. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Ez igaz. Nem adják át a helyüket. Én mondjuk 27 vagyok de fiatalabbnak néznek.

Ha buszon utazok minden alkalommal van valami vita/rinya. Az álló öregek hangosan szidják a fiatalokat, hogy nem állnak fel, nem adják át a helyet. Micsoda undorító férgek stb stb.

Viszont soha nem láttam még olyat, hogy odamenne az öreg és megkérné a fiatalt hogy légyszíves add már át a helyedet / megkérdezné hogy valaki átadná-e neki a helyét.

Kérni, normálisan kommunikálni nem tudnak.

Csak követelni és átkozódni.

Valóban bosszantó ha nincs ülőhely, de nem tudhatni hogy milyen beteg az a fiatal. Én pl szívbeteg vagyok, 3 féle gyógyszert szedek. A legtöbb habzó szájú öreg makk egészséges. Lazán fellöknek mindenkit, csak hogy elsőnek szálljanak fel/le a buszról. Erre van erejük. Legyen erejük állni is.

Én tuti nem fogom átadni a helyemet egy pofátlan, nagyszájú, szemtelen öregnek se. Én is rosszul vagyok. Kifizettem a jegyet. Ugyanolyan jogom van leülni.

2023. jún. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem igaz, sőt. Szerintem az idősebbekkel sokkal több baj van.
2023. jún. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
#7 Na ezért utálok én tömegközlekedni, ahogy leülök, biztos felszáll a kövinél valami idős. Miközben nekem is fájdalmaim vannak hiába vagyok csak 27, de nem én fiatal vagyok nem lehetek fáradt és nem fájhat semmim. Egyszer üvöltözött valaki velem emiatt a 4/6 on, de nem is az, aki az idős volt, hanem ilyen ötvenes mellette, nem is ismerték egymást, csak kiabált velem, hogy nekem mégis milyen szüleim voltak, hogy nem tanítottak meg az illemre, azonnal álljak fel. A néni meg mondta hogy de ő nem is akar leülni. Meg olyan is volt, hogy át akartam adni a helyet, aztán szúrós szemekkel rám nézett a tata és idegesen mondta, hogy nem. Ja meg amikor volt vagy 4 üres hely de rám néz a nyanya mint egy gyilkosra és rám teszi a szatyrát mert mellettem kell állnia...
2023. jún. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Miért járna tisztelet valakinek, aki idősebb, mint én? Miért járna tisztelet anyámnak, apámnak, a főnökömnek, csak azért mert "rangban" felettem áll? Tiszteletet nem pozíció, kor és rang alapján kell kiérdemelni, hanem kizárólag a személyiséggel. Ha kártékony személyiség, lekaksizom, hogy öreg. Ha jótékony, minden tiszteletem.



Amúgy már az ókorban is jelen volt ez a "mai fiatalozás".

2023. jún. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!