Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az egyeseknek, hogy...

Miért baj az egyeseknek, hogy egy számukra idegen ember nem eszik egészségesen, nem sportol?

Figyelt kérdés
Miért osztják ki, ha semmi közük hozzá? Bár inkább csak interneten, élőben kevésbé fordul elő ilyen.
jan. 5. 14:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%
Mert x évesen rokkant beteg lesz. Magyar államot és egészség ügyet fogja hibáztatni ő miattuk lett beteg. Természetesen én egészséges sportoló emberként én adómból fogja kapni ingyen tb, gyógyszert támogatás, segélyt, egyéb támogatásokat.
jan. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
43%

Érdekes kérdés, ha azt mondom hogy 10szer többet hallom hogy az emberek MÁSOK rossz szokásai miatt nyígnak, mint a saját rossz szokásaik miatt, akkor lehet keveset mondok.

Lehet inkább százszoros ez a szorzó....


Szerintem a legtöbb ember lelkileg sérült, ezért árgus szemekkel figyelik a többi embert, keresve hogy mi rossz bennük. Az internet előtt az ilyeneket főleg csak a haverjaikkal tudták kitárgyalni hogy kiben mi a rossz, ki miért hülye, ki miért ronda, ki mit csinál rosszul, most viszont már a neten is mondják a magukét (pláne hogy sokaknak nincsenek is barátaik, ezért csak itt képesek kiélni magukat).

jan. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
64%

Talán, mert az ilyen egészségtelenül étkező, nem sportoló, dagadt emberek rendszerint nagy pofával gyűlölködnek és gúnyolódni próbálnak a normális testalkatú, egészséges embereken.

A legtöbb ilyen pont azért hízott el, mert lelkileg nyomorék és a zabálással vígasztalja magát, mert az elviselhetetlen személyiségével már mindenkit elüldözött maga mellől.

jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
29%
11-es elkeserítelek kicsit. Nem kizárt, hogy te sportolóként előbb leszel nagy beteg vagy halott, mint egy kövér ember. Számtalan példát láthatunk erre.
jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
79%
14-es, a legidősebb olimpikonunk, Keleti Ágnes pár napon belül betölti a 103. életévét, és nem kövér.
jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, ha eltekintünk a kérdésben attól, hogy a testsúlyról van szó, engem alapból zavar azoknak az embereknek a hozzáállása, akiknek van valami problémájuk, vagy állítják, hogy így van, panaszkodnak, tanácsot kérnek, de semmi nem jó nekik a változtatáshoz. Ez így csak leszívja a segíteni szándékozó ember energiáit. Teljesen mindegy, hogy elhízás vagy bármi más a téma.

Ha valaki egyszerűen csak túlsúlyos, de jól érzi magát úgy a bőrében, nem nyafog, akkor az az ő magánügye, semmi közöm hozzá. Lehet, hogy többet fogja igénybe venni az egészségügyet, mint egy egészségesebb ember, de ilyen a szociális háló (már ha működne normálisan, az már más tészta, hogy miért nem működik jól).

jan. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
27%

"Ha valaki egyszerűen csak túlsúlyos, de jól érzi magát úgy a bőrében, nem nyafog, akkor az az ő magánügye, semmi közöm hozzá."


Igen, a túlsúlyos emberek baromi nagy százaléka ilyen, és mégis állandóan kapják az ívet azoktól, akik veled ellentétesen gondolkodnak. Gyakorlatilag mindenhol b_sztatva vannak (munkahely, utca, orvos, rokon látgatás, stb.) anélkül hogy egy rossz szót is szóltak volna. Gondolom a kérdés az ilyen megmondóemberekre vonatkozott, de valamiért mindenki rögtön azzal jön, hogy "há me panaszkodnak". Hol van az a kérdésben? Sehol. Fodadjuk már el, hogy az embereket éri atrocitás ingerlés nélkül is basszus.

jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
66%

"Gyakorlatilag mindenhol b_sztatva vannak"


Képzeld, azokat is cseszegetik, akik nem túlsúlyosak. Ha egyedül nem tudtok ezen felülemelkedni, forduljatok szakemberhez, a saját érdeketekben. Engem nagyon sokat piszkáltak egész életemben, nem vagyok kövér, kaptam más miatt. Én is lehettem volna öngyilkos emiatt. Nem lettem, talán csak mázlim volt. De ma már annyi helyről lehet segítséget kapni, és nem ciki a pszichológus sem. Én rengeteget dolgoztam magamon, önfejlesztés, önismeret, helyes önkép... stb. Eleve egy toxikus családban nőttem fel. De felül tudtam ezeken emelkedni. Ti is képesek lennétek rá.

jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
66%

#17

Őket b..sztatják? Hagyjuk már.. Mikor az irigységtől majd kiesik rengeteg elhízott nő szeme, mikor engem megnéznek, vékony, sportos nő vagyok, formás a fenekem, combom a súlyzós edzéstől.


Szóval, bocsi, de hazánk lakosságának nagy része nem betegség miatt ennyire elhízott, hanem egészségtelen mozgásszegény életmód miatt. Mostanában irkálnak valamit a minőségi éhezésről, de na, a felelősséget illene vállalni a saját tetteinkért. Ott az internet, meg lehet ismerkedni a kalóriadeficit fogalmával, meg lehet nézni, hogy amit leveszünk a polcról az mennyi kalóriát tartalmaz, lehet mozogni egy héten 1-2 alkalommal 1 órát..pl. mindenkinek arra van ideje, amire akar.


De nem kell rám irigykedni pl., hogy én milyen jól nézek ki, ők meg nem. Lehet tenni érte. Nem kifogásokat kell keresni.


Mindenki saját életének a kovácsa.

jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem muszáj ezen kommenteket, véleményeket meghallgatni, nyugodtan lehet a Kubai Kékeres mellé rumot inni, pacalpörköltös lecsós borsostokányt enni bablevessel, mellé vaníliasodóval és shake-val.
jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!