Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A XVI. században hány év volt...

A XVI. században hány év volt az emberi várható élettertam a gazdagok, ill. a szegények körében?

Figyelt kérdés

máj. 21. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
~40
máj. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Szegények olyan 30-35 év

Gazdagok 40-45.

Tehát igen, átlag 40 év. Ezért számít 50 év 1 emberöltőnek.

máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
1-es: az nem a VÁRHATÓ, hanem az ÁTLAG életkor volt - a kettö nagyon nem ugyanaz! Az átlagéletkorban benne vannak a csecsemöként meghalt gyerekek is, és akkoriban a gyerekek egyharmada élte meg maximum a felnött kort.
máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3 ok, én csak tippeltem.

#1

máj. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3# "akkoriban a gyerekek egyharmada élte meg maximum a felnött kort"


Mit mondasz mennyi volt a várható élettartam azoknál akik megérték a felnőttkort?

máj. 21. 21:19
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
#5: Ha olyan 7-8 éves koráig elélt valaki, akkor jó eséllyel megérte a 60-at is.
máj. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tévedés, nagyon sok nem érte meg - évtizedek óta foglalkozom a témával, rengeteg fiatal halt meg 20-30 éves kor között betegségekben illetve balesetekben.
máj. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MDaniel98 ***** válasza:
73%
A régi korokban a csecsemőhalandóság miatt volt olyan alacsony a várható élettartam. Modern orvosi ellátás nélkül persze ha nagyon nagy problémád támadt mint pl:. Szívroham, rák stb. akkor tutira meghaltál, de azt is bele lehet kalkulálni, hogy voltak nagy járványok, illetve egy tüdőgyulladás is gyakran halálos tud lenni.
máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 ja a csecsemőhalandóság miatt. Meg azért, mert abba is bele lehetett halni, ha megfáztál vagy elvágtad az ujjadat késsel.
máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Phoney ***** válasza:
Nem kimondottan a csecsemőhalandóság miatt, ugyanis a "születéskor" várható élettartamba az 1 év alatti halálozást nem számolják bele. (A történelmi csecsemőhalandóság annyira lehúzná az átlagot, hogy kb. értelmetlenné válna a statisztika.) Viszont az 1 év fölötti gyerekek közül is olyan sokan haltak meg, hogy a történelem legnagyobb részében ez 30-40 évre húzta le a várható élettartam átlagát, ugyanis baromira nem arról van szó, hogy általában 40 évig éltek volna az emberek, hanem a legtöbben vagy 14 alatt haltak meg, vagy úgy 55-60 fölött. Mai mércével nyilván sokan meghaltak 20 meg 30 meg 40 évesen is, de akkor is ők voltak a legkevésbé veszélyeztetett korosztály.
máj. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!