Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen ambivalens...

Miért vagyok ilyen ambivalens a macskákkal? (lent)

Figyelt kérdés

Kutyás vagyok, a macskákat ellenszenvesnek tartom mert hidegek, távolságtartóak és szerintem csak kihasználják a gazdájukat valódi kötődés nélkül.


A lakótársam cicáját néha megszoktam simizni, de mivel még fiatal, sokszor harap/karmol. Ilyenkor mindig azonnal abbahagyom a játékot. A minap viszont jobba kapaszkodott mint szokott ezért büntetésből lelöktem a lépcsőn és egy emeletet gurult. (Családi ház.)


Azt érzem magamban, hogy nem kötődök a macskákhoz, ehhez se. Viszont jó figyelemelterelés játszani vele néha. Másrészt ha megkérdőjelezi a hatalmamat akkor azonnal lelököm a földre vagy nekidobom a falnak.


Van erre magyarázat? Tudom, hogy pszichopatának hangzok.



jan. 6. 00:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%
Lakotarsad remelem teged is lelok a lepcson vagy nekivag a falnak. En se vagyok macskas, de attol meg sosem bantanam oket. Csak siman nem kell vele foglalkozni.
jan. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%

Te alja állatkínzó!

Remélem, ezt látják a megfelelő emberek!

jan. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
ne gondold túl, pusztán pszihopata vagy. kezeltesd magad
jan. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Nem csodálkozok azon hogy megharap meg megkarmol. Érzi a macska is hogy ki hogyan viszonul hozzá.
jan. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%

Állítólag az ilyen állatkínzó hulladékokra hat a karma..

volt egy tag, az kínozta rendszeresen az állatokat, az óljában fellökte egy disznó, majd egy másik nyakon harapta, bele is halt később, fertőzésbe.

jan. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti nem bántanék macskát, ahogy semmi állatot nem bántanék, kivéve, ha disznó/birkavágás van, de egy csigát vagy egy hangyát sem taposok el szándékosan. De a macskákat én sem szeretem. Azért amikor lefialt nálunk a kóbor macska, aztán meghalt, nem vízbe voltak fojtva a kölykei, hanem a macskákat abszolút rühellő édesapám etette őket és keresett nekik gazdát, aki közel is tudott menni az elvadult és félős macskákhoz.


A macskákkal már csak azért is ambivalens vagyok, mert nekem más macskája ne sz*rjon az udvaromra, meg amúgy sem látom túl nagy létjogosultságát a macskatartásnak, biztos van,aki sok örömét leli bennük, de akkor tartsa a saját lakásában, ne hagyja csavarogni, engem meg ne hívjon fel a lakásába, mert én ha egy ember lakásán vagyok, nem akarok macskaszőrben ülni. Abszolút megértelek, de erre annyi a megoldás, hogy te nem tartasz macskát, és csak mosolyogva bólogatsz, amikor mások a macskájukról hadoválnak. Arra nincs mentség, hogy bántod az állatot, még a leghülyébb és legszédültebb macskatartó esetében sem a macska hibája, hogy ott van.

jan. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%

Az egy dolog, hogy nem szereted a macskákat, vannak ezzel így páran, de ez:

" ha megkérdőjelezi a hatalmamat"

... ember, beteg az elméd!

jan. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
76%

"minap viszont jobba kapaszkodott mint szokott ezért büntetésből lelöktem a lépcsőn és egy emeletet gurult. (Családi ház.)"

Remèlem tèged is lelöknek majd, főleg ha terhes leszel.

Pszichopata állat. Te nem kutyás vagy, hanem elmebeteg.

jan. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%
Hpgy nem vette mèg èszre a lakótársad hogy ilyen fèreg vagy. 🤔
jan. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerűen csak primitív vagy!Írod hogy kutyás vagy,szerintem az se.Abból lejött hogy szerinted hatalmad van az állatok felett.Nem szereted te egyik állatot se!Egy aranyhalat se bíznék rád.Egy állatbarát nem így viselkedik,a kutyás haverom imád a macskámmal bújócskázni,iszonyatosan megvan halva érte h milyen okos.Én is szeretem a kutyáit.Nem teszünk állatok közt különbséget.Egy kis ragaszkodó élet mind.Légyszi ne tarts állatot.
jan. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!