Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek betegségekről beszélni? Ti hogy bírjàtok ha ilyesmikről beszélnek?

Figyelt kérdés

És nem csak idősek,fiatalabbak is.Ismerek idősebb embereket akik a 60-70-es éveikben vannak és nem erről beszélnek.Ha van is gondjuk tudjàk kezelni.Persze nem arról van szó hogy ha valakivel van valami ne beszélhetne róla.De nem kell folyamatosan rinyàlni meg azt ecsetelgetni.

Beszéltem egy baràtnőmmel a napokban és több mint egy óràt ilyen témàkról volt szó.Utàna otthon màs dolgokról kellett olvasnom,hogy ne ezeken meg az elmúlàson gondolkodjak pedig nem vagyok labilis személyiség.

A màsik eset depressziós gondolkodàsú csalàdtag nagyon negatívan beszélt,mindent megcafol negativ vàlasszal amit próbàltam mondani segítséget.Mondtam neki nekem többet ilyeneket ne beszéljen mert leviszi az energiàmat,vàltson lemezt ne ugyanazokat a sémàkat ismételgesse.Nagyon nincs kedvem az ilyesmikhez,amióta próbàltam segíteni es a maximumot adtam és egy allitolag depresszios baratnonek,aki utana ugy halalta meg hogy jol csereben hagyott,elàrult.Nekem ilyenek nem kellenek akik hasznalnak mikor baj van amikor neki jobb te mar nem kellesz esetleg par havonta egy kavera.Azota ha meghallom a depressziot egnek all a hajam.Az ilyen embereket meg egyenesen kifogom kerulni a jovoben.Volt veluk tapasztalatom,koszonom tobbet nem kerek belole.A johiszemusegemre tobbet ne szamitsanak.Nem akarok ilyenek miatt pszichiatriara kerulni.Pszichologushoz igy is jarok mert jot tesz az onfejlodes szempontjabol.Aki bajban van legjobb ha megfelelo helyen keres segitseget.


jan. 6. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem azzal a válasszal rövidre tudod zárni a témát, hogy "ilyen betegséggel élők Fb csoportját keress és beszélgess velük, én nem kívánok ilyen témákról beszélgetni", ha nem vált témát, vagy nem hajlandó másról beszélni, akkor kommunikáció megszakítása.
jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem akkor akaszt ki, ha ebéd közben ecsetelgeti a gusztustalan bajait.
jan. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van, akinek jól esik ilyesmiről panaszkodni, és látja erre a lehetőséget, szóval él is vele. Ismerek olyant is, akinek kifejezetten tetszik, amikor valaki a betegsége miatt szimpatizál vele, vagy együttérző vele, vagy épp sajnálja őt amiatt. Szóval többféle oka lehet.
jan. 7. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ennek az ellenkezőjét tapasztalom sajnos. Az emberek különféle dolgoktól szenvednek és nem mesélnek róla semmit. Nem tudni kivel mi van. Pedig engem őszintén érdekel. Pl. Mikor történt egy baleset, vagy valakiről kiderült, hogy valamilyen betegsége van. Sokszor el sem mondják, de ha el is mondják lezárják két mondatban. Azt természetesen megértem, ha valaki nem akar ilyesmiről beszélni és ezt 100%-ban tiszteletben is kell hagyni. De sokszor az az érzésem aki akarna az sem mer, mert azt gondolják senkit sem érdekel vagy gyengének tűnnének. Én legalábbis hasonlóan gondolkozom és ez nagyon nem jó. Emberek vagyunk tele nyavajákkal, mindenkinek fontos lenne néha kicsit megnyílni stb. De senkiről nem tudni semmit. Ami szomorú. Engem legalábbis elszomorít. Bizonyos szempontból szerencsés vagy, hogy benned megbízik eléggé ahhoz, hogy ilyesmiket meg mer osztani veled.
jan. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem beszélek a bajaimról, mert ezt valahogy cikinek érzem, nem tartozik másra, úgysem tudna mit tenni.

Azonban ha valaki engem kérdez az egészségével kapcsolatban akkor szívesen meghallgatom és próbálok segíteni, amennyiben nem azért beszél feszt erről, mert abszolut nincs jobb témája. Ismerek ilyeneket, akik sportot űznek abból, hogy folyamatosan azzal fárasztanak mindenkit hogy lábujjuktól fejük búbjáig sorolják hol milyen bibijük van. Mert más témája nincs. És ha válaszolsz, leszarja, nem megoldást keres csak beszélni akar valamiről és csak erről tud. Ezektől menekülök.

jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!