Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen fejlett országokban...

Ilyen fejlett országokban ahol magas az életszinvonal miért van mégis egyre több depresszióval küzdő ember és mentális betegségekben szenvedő személy?

Figyelt kérdés
2023. jan. 4. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Jó dolgukban nem tudják mihez kezdjenek, de komolyan! Most nem ironizalok de jöjjenek el ebbe az országba csak egy hónapot kihúzni nem turistaként hanem úgy átlag emberként egyből jobban éreznék magukat otthon.
2023. jan. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Régen is volt, csak akkoriban tojtak rá, rámondták hogy bolond aztán szevasz, de mióta világ a világ pontosan ennyi mentális gond van. Illetve manapság értesülsz az ezekkel kapcsolatos szomorú eseményekről a médiából, régen nem ment ekkora híre ezeknek.
2023. jan. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

A kevés mozgás sincs jó hatással a mentális állapotra, régebben pedig azért aktívabbak voltak az emberek. Nem "jó dolog" függő, és itthon is elég sok a depressziós.

Ettől függetlenül régen is voltak depressziós emberek, csak szart rá mindenki, mert nem tudták mi a baj, mi az oka, mi ez, de ezért vannak tudósaink és orvosaink, hogy megfejtsék az addig nem ismert dolgokat.

2023. jan. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Bocs, de az ilyen fejlett alatt melyik országokat értetted? (Tudod, hogy Mo az öngyilkosság éllovasa. Az pedig a depresszio legmagasabb foka!!!)
2023. jan. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Ugye nem Magyarorszagra gondolsz, mint fejlett ország? 🤣
2023. jan. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A depresszió az agy egy betegsége, ugyanúgy mint az agyvérzés, daganat, stb. Nyilván attól, hogy valaki megengedheti magának egy viszonylagos jólétet, még megbetegedhet.
2023. jan. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Mert a depresszió kialakulása nemcsak a gazdasági helyzettől függ, hanem pl a társadalmi tényezőktől is. Hiába fejlett egy ország, hiába van megteremtve az emberek számára a jólét ha társadalmi/szociális szinten nincs meg az a minőség.


Egyébként a világon minden negyedik emberből legalább egy szenved valamilyen mentális betegségben.

2023. jan. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az nagyon egyén függő. Nekem a pénzem itthon is meg van, azt nem mondanám hogy depressziós vagyok de elég meg keseredett életem van.
2023. jan. 5. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

Pacsi: ezen én is mindig gondolkodom, de továbbviszem a gondolatot.

Nálunk "mindenki" átélte '56-ot, 1848-at, a török rémuralmat, és Gyúúúúrcsánt... Mindig a múlttal vagyunk elfoglalva, emiatt nem fejlődünk. Nagyon kevesen vannak, akik észreveszik azt, hogy valójában - ha nem is 100%-osan, de - egyfajta jólétben élnek egy mondjuk Mozambikban lakóhoz képest is, csak ezt nem értékelik.

Másrészt rejtély számomra a sok pap- coach-pszichológus-mentálos "szakember" tevékenysége: van egy rakat belőlük, aztán az ország lelki állapota meg sehol sincsen...

Nem vagyunk mi nagyon felnőve az élethez szerintem...

2023. jan. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert a feljett világ szar. Az ősembernek mindig volt valami baja, de szerintem tuti boldogabbak voltak.
2023. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!