Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy birkóztok meg azzal, ha...

Hogy birkóztok meg azzal, ha úgy érzitek, semmi nem “elég jó”, amit tesztek?

Figyelt kérdés

Nagyon magas a teljesítménykényszerem, de sose érzem azt, hogy elég jó lennék.

Kiskoromtól kezdve keményen tanultam, a legjobb iskolákba sikerült bejutnom, és versenyszerűen sportoltam, amiből sok eredményem született, de emiatt (és egyéb magánéleti okok miatt) annyit szorongtam is, hogy hamar kiégtem, mindenféle egészségügyi és lelki problémám lett, amik miatt évekig kb. “túlélő üzemmódban” küszködtem.

Azóta nem panaszkodom, mert önerőből sikerült “visszakapaszkodnom”, azóta felvettek az álomszakomra, ahova nagyon nehéz bejutni, és abból is a legjobb egyetemre. De így is bennem van, hogy le vagyok maradva, mert mások már lediplomáztak, megkezdték a karrierjüket, ráadásul mivel hosszú a képzésem, én még jó ideig nem is végzek.

Gimiben mindenki erős tanuló volt és ambiciózus, szinte mindenkiből mérnök, orvos vagy jogász lett (csupa 5-össel), így ilyen közegben nem meglepő, ha az ember nem kiemelkedő - ami persze nem baj, de rendszeresen megkapom, hogy ezekhez a szakokhoz képest minden más sétagalopp, büfészak és felesleges, és sose lesz “elismert”. Ezekkel amúgy nem értek egyet, mert az én szakom se a könnyűek közé tartozik, és teljes mértékben hasznosnak tartom, imádom is, de bennem van, hogy ennél sokkal többet is tanulhatnék/szenvedhetnék, és “túl lazára” veszem. A saját szakomon szintén kiemelkedő eredményű hallgatók vannak, akik mellett ugyanúgy stresszelek ezen - a tanulmányi ösztöndíjam ellenére is úgy érzem, csak “véletlenül” sikerült jó jegyeket szereznem, és mások amúgy sokkal okosabbak, sokkal több versenyre/kutatásra járnak stb., és ehhez képest sehol nem vagyok, semmi extrát nem tudok felmutatni.

A sportban is rengeteget dolgozom, vannak eredményeim, de mindig lesznek, akik sokkal fiatalabbak és ügyesebbek, több edzésre járnak stb. Így minél jobban próbálkozom, annál inkább azt érzem, hogy semmi értelme.

A családi és párkapcsolati életem egyébként kuka, szóval emiatt fókuszálok ennyire az életem többi részére, úgyhogy még jobban zavar, hogy abban se vagyok elég “sikeres”.



jan. 6. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerencsére nem érzem így.
jan. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Magam felé vannak elvárásaim. Csinálom azt, amit szeretek, és idővel mindig megtérül: pl. tanultam egy programozási nyelvet azért, mert érdekelt. Aztán pont úgy hozta a sors, hogy erre volt szükség.
jan. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ügyes vagy! Elég jó vagy szóval ne aggódj. Ne hasonlítgasd magad másokhoz az élet minden területén lesz aki jobb lesz vagy roszabb. Légy büszke magadra, hogy mind ezt végig tudtad vinni és semmivel sem vagy lekésve csináld amit szeretnél. Önmagadhoz mérd magad sose másokhoz meg dicsérd is meg. Aztán a sok tanulás mellett azért figyelj oda a szükségleteidre! Nem csak a víz és ételre gondolok. Ha társaságra lenne szükségef akivel megosztasz dolgokat akkor keress.
jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán sikerül megbírkózni vele...
jan. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan, hogy büfészak.

Én diploma nélkül, havi 800 000ft-ot keresek a szakmunkás bizonyítványommal.

jan. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit úgy tűnt, túl kemény vagy magadhoz. Pedig tényleg ügyes vagy, remek eredményeket tudhatsz magadénak, és ezekre légy is büszke, mert megdolgoztál értük!


Tudom, könnyű mondani, de ne hasonlítgasd magad másokhoz. Mindannyian mások vagyunk, másfajta képeségekkel, máshonnan indultunk az életben, és hiába látunk rá mások életére, a teljes képet úgysem tudjuk meg sosem. Kiragadhatunk "jeleneteket" az övékéből, de nem tudhatjuk, azok mögött mik álltak pontosan.

jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bennem nincs ilyen. magasról leszarom,ki mit gondol rólam. nem másnak kell megfelelni.
jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!