Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Negyvenhez közeledve te hogy...

Negyvenhez közeledve te hogy bírkoztok meg a ténnyel, hogy már nem a fiatal korosztályhoz tartoztok?

Figyelt kérdés

Pár év és negyven vagyok, szempillantás alatt repült el az idő, nemrég még huszonéves voltam.


Van egy motoros társaság akikkel eljárunk, vegyes korosztály, és rossz azt érezni, hogy a huszonévesek közül már mennyire kilógok, és érződik, hogy már az öregekhez sorolnak. Egyre jobban eluralkodik rajtam egyfajta melankólia, hogy 20 év és tényleg öreg leszek. Amilyen gyorsan elrepült 10 év, mindjárt itt lesz az is. Emiatt a halál és mulandosag gondolata is egyre nyomasztóbb. Nem akarok öreg lenni. Hogyan lehet ezen az egészen átlendülni?


2023. aug. 1. 12:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%

Relatív, hogy ki a fiatal.


37 vagyok, de nem érzem magam öregnek, és sokkal jobban érzem magam a korommal, mint sok 30 alatti itt az oldalon, akik vagy a fiatalságukat gyászolják, vagy boomerkednek, hogy bezzeg ők...


A haláltól nem tartok.

2023. aug. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%

Ez az elet menete. Gondolom el is ertel valamit ezekben az evekben...

egyetem? melo? feleseg? gyerek?

ha nincs akkor kezd el mert kulonben tenyleg elkap idovel a melankolia

2023. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Most vagyok a legjobb formámban. 38 éves vagyok. Nem lett gyerekem, de idén először megkönnyebbülve gondoltam erre, látva, mennyire szétverik az oktatást, jobban aggódnék, ha lenne gyerekem, hogy nem kapna olyan színvonalas oktatást, mint én kaptam gyerekkoromban.
2023. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Én 30 évesen érzem így. 😆
2023. aug. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
#2 Persze, van családom, szeretem a páromat, ő viszont, jól élünk, csak fura, hogy míg nemrég a Y generációskent én alkottam a fiatalságot, ma már lassan a középkorúakhoz fogok tartozni. És ez szar.
2023. aug. 1. 13:23
 6/23 anonim ***** válasza:
#5: most annyi a bajod, hogy más címkét kell magadra aggatnod? Ennyi?
2023. aug. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Mi lesz veled, ha unokád is lesz?
2023. aug. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
Én azt látom, így 50 fele, hogy a fiatalok sokkal elfogadóbbak,lazábbak, mint a 40 felettiek. Az én korosztályom java része be van savanyodva. Csak a meló meg a nyavalygás megy, eléggé túlszabályozottak is, nem érzem jól magam a saját korosztályommal. Persze tisztelet a kivételnek. Legutóbbi munkahelyeimen is legfiatalabbakkal, a huszonévesekkel találtam meg a közös hangot. Van bennük egy olyan kedvesség, finomság, még nem keményítette meg őket az élet, még nincsenek kiégve. Mintha lelkileg én is megragadtam volna ebben az életkoromban és nem is szeretnék "felnőni". Számomra csak egy hivatalos adat az életkor. Nem akarom ahhoz igazítani az életem.
2023. aug. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Leginkább azzal van a problémám, hogy nem tudom, hova "igazodjak". Mintha identitásválságba kerültem volna. Még mindig olyan az alakom, mint huszonévesen, szóval simán felvehetek haspólót rövid szexi farmerral, de (és ez lehet hülyeség), nem tudom, öltözhetek-e így, mert mi van, ha körberöhögnek. Új ruhatárat vettem, ami az elegáns vonal, kicsit busines lookos, de mégis dögös, mert öregesen sem akarok öltözni, mivel amúgy 38 évesen nem érzem annak magam. Szóval ilyesmi gondjaim vannak 😄
2023. aug. 1. 13:36
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Tojd le mások véleményét.
2023. aug. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!