Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy védjem meg magam, ha...

Hogy védjem meg magam, ha minden érzékeny téma megbeszélésénél elsírom magam?

Figyelt kérdés
Nem tudom visszafogni. Évekig csináltam azt, hogy nem mertem sírni mások előtt és ezért visszafogtam a sírást, akkor még ment, maximum sírós hangon beszéltem de sokszor azt sem. De annyi ideig csináltam, hogy már nem bírom. Nem tudom megvédeni magam. Pl munkahelyen, ha hibáztam, vagy családtaggal veszekedés közben. Rosszul esik amit mondanak és legszívesebben már akkor sírnék, amikor hallgatom, de ha megszólalnék, na akkor tényleg nem tudnám visszafogni a sírást. Így mindig a másik nyer és úgy esik le neki, hogy igaza van mindenben, pedig nem, csak nem merek beszélni. De ez csak érzékeny témáknál fordul elő, szóval nem minden esetben.
jan. 11. 08:44
 1/5 anonim válasza:
60%
Hány éves vagy, illetve fiú vagy lány?
jan. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

28/N


Igen tudom hogy kva gáz ennyi idősen sírni de pont ezt szeretném abbahagyni, ezért kérek tanácsot.

jan. 11. 08:51
 3/5 anonim válasza:
60%
Dettó ugyan ez van velem is. Nekem az szokott segíteni ha nem is gondolok rá. Ne gondolj azon ha valaki megbant vagy elrontassz valamit. Csak az nem hibázik aki nem dolgozik. Próbálj meg egy picit jobban kiállni saját magadért, de ne kezd nagyban egyenlőre csak a sírás próbáld elhagyni.
jan. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Menni fog a bullshit válaszok tömkelege. Csak épp eszközt nem fogsz kapni az "állj ki magadért" mögé. A hogyant nem tudják megadni a válaszolók.

Mert ez belül van. Több év önismeretinút és traumafeldolgozás után lesznek eszközeid. Segítővel.

jan. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichoterápia, sok olvasás és önismeret együttesen segít. Megtanulhatod a konfliktusokat más szemmel nézni, megtanulhatod az asszertív kommunikációt. Ez mind egy folyamat, csak neki kell állni.
jan. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!