Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 21F Mi a véleményed? Mit...

21F Mi a véleményed? Mit gondolsz a csendes, visszahuzodobb emberekről? En tenyleg ugy érzem, hogy nagyon sok barom vesz engem körül, akik jól kijönnek egymással. Én az osztalyban senkihez se allok kozel, tobbnyire csendes vagyok

Figyelt kérdés

Tényleg magamban keressem a hibát? Nem bantok senkit, csak visszahúzódóbb vagyok es nem beszelek sokat, tobbnyire figyelek.

Valahogy megis megtortent mar egy párszor, hogy gatlastalanul beszoltak nekem es ez szorongast okozott. Nem tudom miért talalnak meg engem idonkent maguknak, hogy beszoljanak. Tényleg ennyire szörnyű az, ha csendes vagyok?


Mi van ha osszeszedem magam, ko keményen edzek/fejlesztem magam, majd kesobb en leszek olyan mint ők? Erre is gondoltam. Sajnos akarhova megyek, főleg suliba ha bekerulok egy osztályba, mindig kikapom azokat az undok embereket. Elmult évekhez kepest most sokkal tavolsagtartobb vagyok, es varom hogy leteljen ez. Talán altalanosban voltam olyan, mint most ők.


Nem tudok hozzájuk kapcsolódni, nem tudok beilleszkedni. Régen ez jobban ment, általánosban ott még tök jól beilleszkedtem. Középiskolában már nem. Azóta vagyok csendes, távolságtartó.



jan. 12. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Hiaba magyarazod magad, a vilag el fog menni melletted. A csendes, tavolsagtarto emberek valojaban meg vannak sertodve a vilagra, mert nem foglalkozik veluk a vilag. Elarulom, hiaba pukkadsz, magad fogsz maradni. Egy csodabogar leszel az emberek (leendo munkatartsak, iskolatarsak) szemeben, egy darabig probalnak kommunikalni veled, eroltetik a dolgot, de vegul feladjak. Es nem ok lesznek egyedul, hanem te.
jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon ugy érzem hogy emiatt nem tudnak komolyan venni.

Alapból visszahuzodo vagyok, és nem nyílok meg. A maganeletemrol se nyílok meg senkinek, igy erzem magam jol.

Mesélni sokat nem tudok, mert ingerszegeny az életem. Ez akkor fog változni, ha lesz már autóm és felszabadultabb leszek mondjuk a bulizasokra, kiruccanasokra. Jelenleg nem sokrol tudok nekik mesélni.


Nem mindig voltam ilyen.. általánosban sok ismerosom volt, minden órán hulyeskedtunk és én is minden baromságot műveltem.

Mióta felkerultem középiskolába, azóta vagyok visszahúzódó, es egyszerűen nem vagyok olyan, mint az ottaniak. Teljesen mas emberek vesznek körül, mint régen, akikkel elvoltam.


Sosem voltam egy elkényeztetett gyerek. Mindig megvolt minden ami kellett, de sosem kenyeztettek el. Sot a gyerekkorom is elég rossz volt, talán ez is hatassal lehet erre.

jan. 12. 14:59
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 Dehogy vagyok megsertodve. Én azért vagyok megsertodve és azért utálom őket, mert egyszeruen cseszegetniuk kell a visszahúzódóbb embereket. Mintha en bantottam volna valakit.
jan. 12. 15:00
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Hiaba gyozkodod magad, az ember alapbol tarsas leny. Ha majd lesz parod, feleseged, gyereked, azokkal is kell kommunikalni. Nem ulhetsz megsertodve egesz nap a szobadban !!!! Egy osztalytarssal beszelgetni nem hiszem, hogy akkora kin. Nem kell mindenkivel haverkodni, vannak barmok, vannak jo fejek, a vilag ilyen, de ha elzarod magadat a vilagtol, azt a vilag pont leszarja, csak magaddal tolsz ki. Senki nem fog neked konyorogni. Engedd el a haragot a vilag ellen. Vannak okosak, butak, feketek, feherek, lustak, szorgalmasak, ettol szep a vilag. Nem a te dolgod, hogy nekiallj megvaltoztatni az embereket.
jan. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Aham. Talán jobban megertened miről is beszélek, de akkor megpróbálom erthetobben. Remélem neked is van ekkora türelmed.

Én nem akarom az embereket megvaltoztatni, és ok nélkül nem haragszom senkire. Az osztályban is pont én vagyok az, aki elfogado. Pl nem én vagyok rasszista, hanem ők. Tudod én ezt is elfogadom addig, amíg engem nem bántanak.

A másik pedig hogy ha a világ ezt leszarná, akkor nem cseszegetnék a csendes embereket. De jo páran már belém álltak.

Valahogy ossze tudod ezt már rakni, amirol beszélek?


A masik pedig hogy a kapcsolatot ebbe ne keverjuk bele. Egy párkapcsolatban én is olyan vagyok, mint akit kicsereltek. Ott megnyílok és nincs probléma.


A gond itt azzal van, hogy akkor is belem all 1-2 baromarcu, ha én nem bantok senkit. Ilyen nagy gond, hogy valaki csendes?

Innen is kiderül, hogy én vagyok az elfogadobb és nem ők.

jan. 12. 15:10
 6/10 A kérdező kommentje:

Remélem leesett hogy nem az a problémám, hogy magamban vagyok. Hanem az, hogy hiába tudok normálisan viselkedni, akkor is ez történik velem.


Senki sem tudja felfogni, hogy valakinek ez valós szorongást okoz. Egész gyerekkorom stresszes volt, és a tarsadalom se normális.


Tényleg ott tartunk, hogy inkább novesszek én is egy nagyarcu undok személyiséget és ezt mutassam kifelé, hogy megvedjem magam?

jan. 12. 15:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem, ok nélkül ne légy undok. Azzal másnak adod oda azt a fájdalmat, amit te is kaptál. Ha beszólnak, vagy elengeded a füled mellett vagy kiállsz magadért, de nem durván, mert akkor elfajul, csak annyira, hogy lássák nem félsz tőlük. Egyébként vigasztaljon a tudat, hogy nem az élettársaid, előbb utóbb úgy is elballagsz, jön egy újabb suli vagy dolgozol. A lényeg, hogy jönnek új emberek, a régi hülyéket meg nem látod életed végéig. Addig ki kell bírni. Azonban tudnod kell, hogy bunkók mindenhol vannak, a munkahelyen is. A kérdésedre a válaszom az pedig az, hogy annyiból "baj" ha valaki csendes, hogy azt hiszik, hogy félénk azaz el lehet nyomni, ki lehet tölteni rajta a haragot. stb. Ez az igazság. Munkahelyen ez úgy nyilvánul meg, hogy flegmáznak veled + veled akarják megcsináltatni ami az ő feladatuk. Úgyhogy muszáj kiállnod magadért, de azért durva sem lehetsz, mert akkor meg te vagy az aggresszor.


Én az udvarias de határozott kommunikációt és a stresszkezelést ajánlom, hogy higgadt tudj maradni.

jan. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, de nem vagyok megsértödve a világra, megértem, hogy unalmas vagyok az embereknek. Egyszerüen nincs mondanivalom, de vannak emberek akik nem értik meg, azt hiszik, azért nem szolok hozzájuk, mert valami bajom van velük, pedig egyáltalán semmi sincs.
jan. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Engem meg leértékelt már 1-2 ember, és jól érzem mai napig h nem tudnak emiatt komolyan venni. Szóval ez van, nem kedvelem az embereket de ezért sokat is tettek.
jan. 12. 19:29
 10/10 A kérdező kommentje:
Én ezt nyíltan senkinek se mondom el, de ezek tények. Én egész kisgyerekkorom óta rengeteget sérültem. Nem sajnáltatásból mondom el, de ez tény, ez így van. Nagyon rossz gyerekkorom volt érzelmileg, ráadásul még a társadalom is baszogat és leértékel. Még ha a legkisebb dologgal is teszik fáj, szorongást okoz bennem. Nagyon jól érzem, hogy lenéznek.
jan. 12. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!