Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt olyan, hogy valaki...

Volt olyan, hogy valaki sokszor bunkó volt veled és rákérdeztél, hogy mi baja van veled? Nem barát, hanem pl kolléga. Mit reagált? Utána normálisabb lett?

Figyelt kérdés
jan. 18. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Első évben az egyik kollégám, de úgy beszélt velem, mintha a seggéből rángatott volna ki, vagy pedig teljesen levegőnek nézett, rámcsapta a bejárati ajtót, pedig látta, hogy jövök, ráült a cuccomra, ilyesmi. Megkérdeztem, hogy megbántottam-e valamivel, hogy így beszél velem, mert a többiekkel nagyon nem ilyen volt. Azt mondta, hogy semmibe fog venni, amíg nem bizonyítok neki, mert egy sz@ros kis pályakezdő vagyok, a szemében nem érek semmit. Mondtam neki, hogy oké, akkor folytassa nyugodtan így, mert hogy én nem azért vagyok itt, hogy neki bizonyítsak. Telt az idő és én is elkezdtem levegőnek nézni, aztán befejezte, ma már normálisan szól hozzám, de nálam végleg elásta magát.
jan. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem! -A farönköt hiába öntözöd, úgy sem fog kivirágozni!
jan. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdeztem meg, hogy miért ilyen, hanem közöltem, hogy velem ilyen stílusban ne beszéljen, ne viselkedjen így. Volt egy-két ilyen kollégám. Van, aki visszavett és össze is barátkoztunk. Van, aki megsértődött és utána már nem is nagyon beszéltünk egymással.
jan. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A "sz@ros kis pályakezdő" megközelítéshez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy eléggé fura dolgokat képes produkálni az élet:

Ma ugyanaz az ember a közvetlen főnököm, akit nem néztem le pályakezdő korában, - ugyanis az életkorra én úgy tekintek, mint egy állapotra, amely semmire nem jogosít fel senkit! -Senkit nem nézek le, mert nem! Csak az okleveles farönkök lebegnek abban a tévképzetben, hogy feljogosítja őket bármire is az adott cégnél túlélt x évnyi idő, - mert még csak az sem biztos, hogy az említett idő munkával telt el! A főnököm nem ragadt le a kezdéskor esedékes állapotánál, hanem folyamatosan tanult munka mellett és ezért lehet ma az, aki! Nem irigylem tőle a pozíciót, mert meg is dolgozott érte és a munka sem büdös neki, nagy koponya! Másként viszonyulnék hozzá, ha csak a távkapcsoló gombját nyomkodná úgy, hogy fogalma sincs arról, mit, kitől és miért akar behajtani! Türelmesen meghallgatja adott esetekben a beosztottjainak véleményét, sőt, van, amikor azért hív be magához az irodájába beosztottat, hogy beosztott szemszögből kérjen ki meglátásokat, véleményeket! Volt olyan is, hogy szöges ellentétben álló észérveket ütköztettünk vele és nem bosszúálló, - inkább megindokolja, ha valamit másként lát vagy elvet!

Soha ne legyen rosszabb főnököm!

jan. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%
3# Volt egy félig meddig kolléga, aki külsősként dolgozott be nekünk. Mikor először volt vele munkám, bejött, leült, majd nekiállt krvanyázni, hogy haladjak már, mert ő nem ér rá velem tökölni egész nap, hacsak nem dghat meg este, akkor szívesen marad. Mondtam neki, hogy most hogy megmutatta, hogy beszél az anyjával, kezdjen bele úgy a mondandójába, hogy én a kollégája vagyok. Épp csak rám nem borította az asztalt, úgy ment ki, hogy ő egy ilyen beképzelt, nagy pofájú rbnccal nem fog együtt dolgozni. De mivel muszáj volt, küldték vissza, hogy kussoljon és mondja mit akar. Másodjára már nem mert úgy szólni, ahogy elsőre.
jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk jött egy új fiatal 18 éves srác. Úgy gondolta, hogy ha megjátsza a nagy fiút és beszólogat annak aki előtte jött a céghez akkor valami nagyon vagány gyerek lesz. A másik személy én lennék aki pontosan eg éve van a cégnél. Mikor idejött azzal kezdtem, hogy szóljon bármibe kell segítség mert tudom milyen újnak lenni és viszonylag érthetően eltudom magyarázni a dolgokat ha gondja lenne. Én 25 vagyok szóval 7 év különbség van köztünk. Folyamat beszólogat meg annyi hazugságot kitalál, hogy csoda nem folyik ki a szeme. Én ilyen emberekkel nem foglalkozom mert biztos elég szerencsétlenek alapból is. Kollegák mondták szóljak vissza neki, de nem tud érdekelni. Igy is sajnálom, hogy ilyen. Amúgy ezek után minden kolléga aki látta tudta milyen kis beképzelt hülye gyerek a tudása meg nulla. Már picit visszább vett de gondolom rájött nem nagyon tud érdekelni, vagy azt látja, hogy nem tudja a kollegákat manipulálni mert ismernek engem. Ugyanis egy év alatt jóba lettünk. Ahhhhh most megsajnáltam a srácot megint. 😂 Kis nyomi.
jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem kérdeztem rá a dolog miértjére, hanem, amikor már nagyon elég volt belőle, szimplán rászóltam erélyesebben, hogy velem, és a többiekkel se merjen többet így beszélni. Először semmi nem történt, másodjára, amikor ugyanezt mondtam, kiegészítve azzal, hogy "nem fogom tűrni, hogy így viselkedjen, beszéljen velem, amikor erre nem szolgáltam rá". Na, az bevált, bár akkor már igencsak hangosan beszéltem vele.


A történethez hozzátartozik, hogy a tag ~1 éve dolgozott ott, és amikor ez az incidens történt, már mindenkivel bunkózott egy ideje, parancsolgatott, elkönyvelte magában, hogy ő a főnök, pedig attól -minden rosszindulat nélkül- elég messze volt. A főnökség meg tűrte, pedig nem egy kolléga, magasabb beosztású is, belengette, hogy felmond, ha nem intézik el a dolgot. Az sem hatotta meg a fejeseket.


Nekem meg elegem lett abból az egész helyzetből; egyszerűen szürreális volt, hogy senki, se kolléga, se kisfőnök, nem mert tenni semmit sem, és abból is, hogy olyan szinten bunkó volt velem.

Akkor, magamhoz képest, elég keményen megmondtam neki, amit gondoltam, és úgy meglepődött, hogy megszólalni sem tudott. Bár volt helyzeti előnyöm: halkszavú, csendes, nem túl határozott csaj voltam akkor, és valószínűleg én voltam az utolsó, akitől olyasfajta agymosást várt volna. De hatásos volt. Később visszajött, elnézést kért tőlem, visszább vett, méghozzá rendesen, és a többiekkel is sokkal normálisabban kezdett viselkedni.

jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!