Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire gondolnak ilyenkor azok...

Mire gondolnak ilyenkor azok a tipikus "flegmázó" nők? Miért jó ez nekik?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, szétment a nadrágomat tartó öv ma a munkahelyen. Van viszont egy táskám, aminek a pántja két kis kapocsban végződik. Levettem a táskáról, legkisebbre húztam, befűztem a nadrág bújtatójába az övem helyett, és összekapcsoltam a két csatját, mintha övcsat lenne.

Egyik kollégám végignézte, nem mondott rá semmit, csak furán lesett rám. Mutatom neki, hogy szétment az övem, és ezt a megoldást találtam rá ki gyorsan (tökéletesen illeszkedik rám, ha lehúzom a pólóm, nem is látszik hogy nem rendes öv van rajtam).

Egy másik kolléganőm erre beszól nekem, hogy "ez nagyon gáz. Nincs rendes öved, vagy mi?" - miközben ő is végighallgatta és végignézte, ahogy a szétesett övemet kicseréltem más opcióra, hogy ne essen le a nadrág rólam.


Legszívesebben megkérdeztem volna tőle, hogy ő tudott volna-e 10 mp-en belül jobb megoldást kitalálni vasárnap délben a munkahelyen, vagy csak ekkora paraszt, hogy még a betonba is beleköt. De mivel egy helyen vagyunk, muszáj normálisnak maradnom mindenkivel.


Azok a nők, akik ezzel a fintorgó, flegma nézéssel indokolatlanul beszólnak másnak, azok mi celbol teszik, miért jó ez nekik? Nem lett volna egyszerűbb nem mondania semmit?


(Tudom, ez "életem legnagyobb problémája" - csak most az felhúzta az agyam és muszáj voltam egyrészt kiírni most magamból gyorsan, másrészt próbálok belelátni ilyenkor az emberek fejébe, hogy ezt most miért csinálta.

Illetve szerintetek tényleg igénytelen vagyok, amiért ma így kell hordanom a nadrágomat?)



2023. okt. 8. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanmár. Így próbálják magukat felsőbbrendűnek érezni. Súlyos lelkibetegek.
2023. okt. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azok a nők, akik ezzel a fintorgó, flegma nézéssel indokolatlanul beszólnak másnak, azok mi celbol teszik, miért jó ez nekik? Nem lett volna egyszerűbb nem mondania semmit?"


Sok dologban nem értek egyet Dancsó Péterrel, de abban mindenképpen, hogy azok az emberek kötnek bele másokba, és bántják őket, akik nem elégedettek magukkal. Folyamatosan kevésnek, és gyengének érzik magukat. Ezt azzal kompenzálják, hogy másokba belekötnek, így jobbnak érzik magukat náluk, ami kicsit simogatja a nem létező önbizalmukat. Viccen kívül, az ilyen emberek akkor változnak meg legalábbis irányodba, ha kedves vagy velük, és dícséred őket, hiszen az elismerés is növeli az önbizalmukat.

Zárójeles megjegyzés, szerintem irigylésre méltó a kreativitásod, nekem biztos nem jutott volna eszembe ez a megoldás :)

2023. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Mi a francot foglalkozol ezekkel a hp-kal? Nagyon ügyesen megoldottad, inkább legyél büszke magadra, ne hagyd, hogy lehúzzanak.
2023. okt. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
azért mondta hogy nincs egy rendes öved, mert hogy ez is szétesett rajtad
2023. okt. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bunkók, önbizalomhiányosak. Minél magabiztosabb aki, derűsebbnek mutatkozó, annál xarabbul fogják érezni magukat. Megérdemlik. Legközelebb ne magyarázkodni, ha furcsán néz, csak mosolyogj rá és nézz határozottan a szemébe, el fog sunnyogni. Ha meg ilyeneket mond, rakd helyre, nem kell durván, csak mondd határozottan: ez a te véleményed, én nem így gondolom.
2023. okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek bunkó taplók. Arra sem méltó, hogy észrevedd a létezését. Szánalmas alakok, akik csak akkor érzik magukat valakinek, ha beszólogatnak, lenyomnak másokat. Nem veszik észre, hogy csak undorítóbbak lesznek így, nem többek
2023. okt. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Te ügyes voltál, mert feltaláltad egyből magadat. A többi h* meg azért ugat, mert nekik ez nem jutott volna az eszükbe, így támadnak inkább. Nee foglalkozz velük, ilyenkor nem érdemes "ezekre" reagálni.
2023. okt. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ez nem flegmaság, hanem pont az, amit mondassz, hogy mindenbe belekötnek. A flegmaság pont ennek az ellentét, az, hogy nem érdekel semmi és senki.

Másrészt egyetértek az előttem válaszolókkal, az ilyeneknek nincs önbizalmuk és ezt mások csesztetésével próbálják palástolni.

2023. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Zsenialisan megoldottad.
2023. okt. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Frusztrálja, hogy te leleményes vagy, feltalálod magad, ő meg kb. azért van még életben, mert soha semmi problémája nem adódott ebben a biztonságos világban. Szólj be ilyenért nyugodtan, elvégre ő is gondolhatná úgy, hogy "egy helyen vagyunk, muszáj normálisnak lennem mindenkivel". Meg fog lepődni, de talán legközelebb gondolkodik, mielőtt kinyitná a száját.
2023. okt. 10. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!