Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg létezik az általános...

Tényleg létezik az általános pesszimizmus Magyarországon?

Figyelt kérdés

Csernus Imre szerint búvalbaşżott nemzet a magyar.

Olvastam már itt is és máshol is a "magyarfrusztrált", "magyarpesszimista", "besavankásodott magyar" és egyéb sztereotíp kifejezéseket, amik azt sugallják, hogy a pesszimizmus a köztudatban élő jellemzője a magyaroknak, része a magunkról alkotott sztereotípiának. Nyilván a sztereotípia nem mindenkire és nem egyformán igaz, de az, hogy hogyan vélekedünk az adott országról, meghatározza a nemzethez való viszonyulást, befolyásolhatja az egyén gondolkodásmódját és viselkedését, és ebben az értelemben nem is annyira fontos, hogy van-e valóságalapja.


Az érdekelne, hogy ki hogy tekint saját magára? Kikéri magának, hogy ilyen, vagy úgy látja, hogy valóban létezik ez a jellegzetes magyar besavanyodottság és őrá is érvényes.



jan. 19. 18:18
A kérdező szavazást indított:
Igen, szerintem is így van, én is ilyen vagyok.
Alapvetően ilyennek látom a magyarokat, de rám nem érvényes.
Nem vagyunk pesszimistábbak az átlagnál.
Egyéb, kifejtem.
26 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos időnként hajlamos vagyok rá.
jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Emberek lehetnek pesszimisták, nemzetek nem.
jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pár évvel ezelőtt vidám, jókedvű ,pozitív ember voltam, aztán annyi sok csalódás ért, hogy sajnos kicsit megkeseredtem :(

De minden erömmel azon vagyok, hogy ebből az állapotból kijussak!

jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

A pesszimizmus nem baj, de pl az átlag magyar a hangos kutyaugatást úgy oldja meg, hogy megveri a szomszédját, ha zavarja a kutyaugatás, és csak a rendőrség megemlítése után törődik a kutyával.

Inkább primitívnek mondanám, de az Orbánozásban profi.

jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos igen, szerintem. Én azt veszem észre, hogy mindenki pesszimista és negatív: kormánypárti, kormányellenes, szegény, gazdag. A magyar ember akkor is puffog és irigykedik, ha tele van pénzzel. Sokszor azt látom, hogy az alacsonyabb jövedelmű emberek nem olyan negatívak, pesszimisták és irigyek, amint aki tele van pénzzel.


És ugyanez a külföldön élő magyarokkal: több pénzhez jutnak, fogyaszthatnak megállás nélkül (mert ugye ez az élet értelme...), nincsenek anyagi problémáik, és mit csinálnak? Irigyek, folyton puffognak, orbánoznak, gyurcsányoznak...

jan. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igaza van Csernusnak. Nemcsak a neten látottakból indulok ki, hogy sok a pesszimista, frusztrált, besavanyodott, "dög*ljön meg a szomszéd tehene is!" ember van itt, az országban, hanem az utakon, egyéb nyilvános helyeken is egyre több ilyen alakba botlom.


De nem vagyok álszent, sajnos bennem is egy negatív változás kezdődött el az utóbbi, talán 2-3 évben. Egyszerűen annyi csalódás, negatív dolog, tapasztalat ért, hogy már közel sem vagyok annyira közvetlen, vidám és pozitív, mint évekkel ezelőtt. Sokszor kifejezetten pocsék kedvem is van. Közben azért igyekszem figyelni arra, hogy ne hatalmasodjon el rajtam ez az egész, illetve, hogy végre a hátam mögött tudhassam, azonban nem mindig könnyű.

febr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló, mintha én írtam volna!

Te mit teszel ezért ,hogy a nehezebb napokon jobban legyél?

febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Igyekszem több időt tölteni a szabadlevegőn, figyelek arra, hogy mindennap mozogjak egy kicsit legalább, nagyon megválogatom, hogy milyen tartalmat fogyasztok, és odafigyelek arra, hogy mindennap legyen időm magamra is. Általában ez olvasást, sorozatnézést jelent, utóbbiból különösen olyant, ami tudom, bármikor fel tud vidítani. Nekem ez pl. a Brooklyn 99, vagy az Így Jártam Anyátokkal :D

Vagy épp, a nem mindig egészséges választás, a csoki.


Nem mindig válnak be, olyan is van, hogy inkább csak amolyan "tűzoltás" a dolog, de azért igyekszem.

#6 voltam:)

febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!