Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sajnos úgy érzem hogy nem...

Sajnos úgy érzem hogy nem illek bele a saját hazám kultúrájába és mentalitásába, nem tudok azonosulni vele, de még nem vagyok elég erős mentálisan a kiköltözéshez, mit tegyek? 27F

Figyelt kérdés

Mindenképpen azzal kell kezdenem a gondolataim, hogy terémszetes, magától értetődő, hogy mélyen tisztelem Magyarországot és a gyökereim. De sajnos mindig úgy láttam hogy nekem egy teljesen más helyen kellene laknom. Nem tudok azonosulni azzal az általános mentalitással, ami többnyire tapasztalható Magyarországon: pesszimizmus, rosszkedv, kirekesztés, homofóbia és hasonlók.


Én úgy vettem észre, hogy Magyarországon tulajdonképpen nemzeti elvárás, sőt, a kultúra része hogy "negatívnak kell lenni". Számomra maga a Himnusz is rendkívül lehangoló, pedig sok más nemzetnek olyan vidám és lelkesítő Himnusza van. :( :( Miért nem lehet Magyarországnak is ilyen? Vagy szégyen, ha valaki vidáman és büszkén gondol a saját hazájára? De az is nagyon rosszul esett, amikor ilyeneket mondanak nekem, hogy "Sírva mulat a magyar!" vagy pedig "Magyar az, akinek fáj Trianon!". Nos, lehet hogy meglepő lesz, de én nem vagyok hajlandó negatívan, pesszimistán leélni az életem. Én egy nagyon optimista és vidám, energikus személyiség vagyok.


Hagy szögezzem le, hogy természetesen mindig tisztelni fogom Magyarországot, hiszen itt vannak, voltak a gyökereim és Magyarország egy csodálatos hely! De sajnos egyáltalán nem nekem való. Sem mentalitásában, sem kultúrájában, sem az életszínvonalat nézve. Az a baj hogy jelen pillanatban nem tudok elköltözni, mert még mentálisan erősödnöm kell és jelenleg is tanulom magántanárral a német nyelvet (5 hónapja járok hozzá), de amint elég erősnek érzem magam és meglesz a nyelvvizsga is, akkor mindenképpen szeretnék elköltözni Németországba. Szeretnék lapozni, új életet kezdeni, de közben mindenképpen tisztelni fogom a gyökereim és ahonnan jöttem, hiszen így természetes hogy valaki tiszteli a hazáját.


Sokszor megkérdeztem magamtól, hogy velem van-e a probléma, hogy én nem tudok azonosulni a pesszimizmussal, gyűlölettel, kirekesztéssel, homofóbiával? Hogy én vagyok-e a rossz ember, amiért engem kifejezetten taszítanak ezek a dolgok? Aztán rájöttem, hogy egyszerűen arról van szó, én másmilyen vagyok. Nem kell mindenkinek gonosznak és haragtartónak lenni, mert a nemzeti identitás és kultúra ezt várná el. Az embert pont attól szép, hogy egyéniség. És büszke vagyok arra aki és ami vagyok! Számomra most az a fontos, hogy előre tudjak nézni és megerősödni lelkileg!


Szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudnék vidámabban gondolni Magyarországra? Hogyan tudnék tisztelettel, de mégis lapozni a téma kapcsán, hogy előre nézhessek egy boldogabb élet felé Németországban?



2020. júl. 12. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Ahhoz képest, hogy vidám, optimista és energikus vagy végigrinyáltál egy posztot. Majd ha "mentálisan" elég erős vagy akkor költözz el, addig pedig olvass szépirodalmat, kertészkedj, sakkoz vagy csinálj bármit ami lefoglal.


Egy jótanács: külföldön a nyelvvizsgád senkit nem fog érdekelni.

2020. júl. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Ne Németországba menj, hanem Dániába.
2020. júl. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
+1 az első válaszolónak.
2020. júl. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Hát ennyi baromságot rég nem hordott össze senki, mint te most. Az a vicces, hogy negatívnak nevezed a magyar népet. Őszintén, nálad negatívabb embert nemigen láttam még.
2020. júl. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell elköltözni, élhetsz idehaza is boldogan úgy, hogy hasonló mentalitású emberekkel keresed és tartod a kapcsolatot.


Nem érdekelnek mások elvárásai, nyavajogjon mindenki, amennyit akar, de jogomban áll nem meghallgatni.


(Bocsi, a tiédet sem olvastam végig. :))

2020. júl. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem úgy tűnik, már meghoztad a döntésedet, máshol akarsz élni, én sok sikert kívánok neked!
2021. júl. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hermitlog válasza:

Szerintem költözz a nyugati határszélre és dolgozz Ausztriában. Olcsóbb lakhatás és rezsi itthon, de magasabb fizetés. Nem is nagyon kell tudnod németül, ma már irodában is jól jön a Deepl fordító. Csak kezd el.


Ja, meg tisztázni kéne, hogy mi a magyar kultúra, amit most tömegkultúraként érzékelsz az csak egy szelete a magyar kultúrának. Ásd bele magad.


Menj el a Kurultájra, legyél nyitott egy új/régi kulturális élményre. Nem fogsz csalódni, nagyon sokszínű és sok ország képviselteti magát.


Amúgy nézz utána az epigenetikának. Ez alapján egy tömeges kulturális/nemzeti/népi megrázkódtatás (egyéb környezeti hatások mellett) tovább öröklődik. De nem genetikailag. Nagyon lebutítva, bizonyos gének nem, vagy csak gyengén aktiválódnak. Olvass utána (Dutch famine of 1944–1945). Itt még a dédunokák termete is kisebb volt, pedig már az unokák is jólétben nőttek fel.


Na most képzeld el a magyar népet, a tatárjárás óta folyamatos a háborús pusztítás, borzasztó magyarirtások voltak a Délvidéken, Erdélyben és a Felvidéken is (itt a Husziták kezdték). Csak néhány példa:


1295 Dragutin István felszámolja a Nándorfehérvári magyar katolikus püspökséget, a magyarok kiirtása a Kucsóságból, Macsóságból és a Barancsságból új lendületet kap. Az őslakos nándorokat teljesen kiirtják.


1526 Cserni Jován-felkelés, kiirtották a magyarok újabb nagy hányadát a Délvidékről, a Mohácsi romlás és kezdeti Oszmán népirtások után.


1600 Mihály Vajda brutális vérengzései magyarok élve elégetése,


1784-es erdélyi parasztfelkelés magyar gyermekek és anyák és idősek ezreinek felkoncolása, a Császári udvar szándékosan megvárja míg kiirtják a legtöbb falut, amit elérhettek, a vezetőkön kívül senki nem kap büntetést


1848-as elképesztőan kegyetlen magyarirtások, Délvidéken gúlába rakták a magyar gyermekfejeket, Erdélyben Avram Iancu rendez vérengzésket, a Zalatnai mészárlásban 700 alvó magyar nőt és gyermeket ölnek meg, agyonverték őket vasdorongokkal


1919 A pozsonyi sortűztől a komáromi vérengzésig, a holttestek borzalmas állapotban voltak még a kórboncnokok is elájultak,


1927-45 Mihály Arkangyal Légiója+Vasgárda magyarok írtása és a zsidók teljes kiirtása Erdélyben.


1945 utána etnikai tisztogatások, Titó államában szappant főznek a magyar civilekből, 100000 magyart irtottak ki a Vajdaságban, Gheorghiu-Dej + Ceaușescu Securitate + falurombolások.


Rendszerváltás után folyamatosak a vegzálások, beolvasztási kísérletek, verések, kiközösítések, joghátrányok.


A népünk a csekély életben maradtak töredékének, a töredéke. Örülj, hogy egyéltalán van még nem búv@lb@szott magyar!

2023. febr. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!