Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az gáz,hogy úgy köszönök az...

Az gáz,hogy úgy köszönök az időseknek,hogy csókolom?

Figyelt kérdés
jan. 20. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha társadalmi normák alapján gondolod, akkor nem gáz, hiszen ez egy ismert és megszokott köszönési forma. Én magam hajlamos vagyok a dolgokat kicsit jobban szó szerint értelmezni, és nem köszönnék ezzel senkinek, akivel nem értem szó szerint.
jan. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos nálunk ez a szokás, én ki nem állhatom. Ugyanúgy, mint a néni, bácsi megszólïtást.
jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A hangsúly számít, a jónapot kívánokot is lehet úgy mondani, hogy feláll a szőr a hátamon.
jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A jónapot kívánok-ot a rendőr mondja, mikor megállít. 😏
jan. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
0%
Attól függ, hány éves vagy. A saját fiamtól, aki 13, iszonyat irritálóan hangzik, ha bemegyünk valahova, és megszólal, hogy "Jónapot kívánok". Sokkal hitelesebb lenne tőle felnőttekhez a csókolom. Amúgy 41 vagyok, de 70-80 éves korosztálynak én is csókolomot köszönök.
jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

4

:D


Mióta rendszeresen olvasgatok idősebb fórumozókat 70-90+ év között, megértem, hogy a csókolom és a nénizés-bácsizás nem mindenkinek van ínyére, de ők meg azt nem értik, hogy mi x generáció még ebben nőttünk fel és a napszakos köszönés tényleg túl hivatalosnak, szinte ridegnek tűnhet számunkra.

jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem gáz. Van 60+ -os rokonom, aki így szokta köszönteni az anyukáját, meg egy olyan is, aki szintén 60 körüli, és a korabeli nőknek szokott így köszönni. Fiatalabbaknál is hallom ezt a fajtát, bár elvétve inkább.
jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Én a férjemtől érzem gáznak hogy nőknek csókolommal köszön. Olyan régimódi. Persze ő semmilyen kritikát nem fogad el.
jan. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as, miért gondolod, hogy abba is bele kéne szólnod, hogy a férjed kinek, hogyan köszön (ha nem bántódik meg rajta az illető)?

Esetleg azt eldöntheti saját maga, hogy melyik alsónadrágját veszi fel, vagy abba is belebeszélsz?

jan. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de az önérzetesebbjei szólni fognak ezért is.
jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!