Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi kéne hogy motivaljon?

Mi kéne hogy motivaljon?

Figyelt kérdés

Igazabol egyszerre ruhellem azt hogy nem csinalok semmit, tiktokozom, de kozben megis folytatom. Nagyon gáz tudom már 18 vagyok. Sajna oviban visszamaradtam amit le kene szarnom de valamiért olyan frusztráló érzés hogy eletem nagy része alatt fiatalabb emberekkel voltam bezárva és tudjuk hogy az emberek nagy resze alapbol is gyerekes. De így megjobban.

Suli alatt elveszitem a motiváciomat, a kreatívitasomat, azt a kevés tehetseget, a barataim ignoralnak, mar nem is tudom hogy azok-e. Az osztaly ruhell. Nem haladunk sehova se velük. Nem haladok én sem. Regen az motivalt a tanulasra hogy altalanos suliban vertek es az a para hogy bevált. Tudom hogy magamra vagyok utalva, de vajon most kajak bantsam magamat vagy mi az az otlet ami szerintetek jó?

Ha a jovomre gondolok mindig úgy hogy jobb lesz, akkor igazabol úgyis csalodni fogok, mert mindig is csalodtam az idealista naiv elkepzeleseimben. Mit tegyek?



jan. 23. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát elég általános válasz de: a összevisszaságból rendezettséget kell csinálnod.

Ez több lépésből áll, és valahogy meg kell találnod az első lépést.

Célok, hobbik elhelyezése a mindennapokban. +káros dolgok elhagyása.

Ez mind mind meló, nem kicsi és még a kezdeti lépések felismerése is meló és nem kicsi. Ezt csak te tudod megtenni mivel te ismered az életed. Bízz magadban és gondolkozz el hogy tudsz egy élhető rendszert kialakítani a mindennapokban.

jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elég lenne kisebb célokat kitűzni. Sokszor még felnőtteket is hallok, hogy úgy beszélnek a jövőbeni lehetőségekről, mintha nem lenne évtizedes lemaradásuk. 18 évesen még minden lehetőséged megvan. Ha az iskolában nem is tanultál sokat, a fontos dolgok rövidebb idő alatt pótolhatóak, mint a suli évei. Ehhez kell egyfajta elszántság. De szórakozásnak is fel lehet fogni. Most azért az internet, a hordozható eszközök, applikációk, hanganyagok lehetővé teszik azt hogy napi utazás, sportolás, házimunka közben is tanulj. Te választod meg a módszert, a helyet, mindent.

2-3 év alatt eljuthatsz egy emelt szintű érettségiig, amit jó eredményt szerezve egyetemre mehetsz. 10 év múlva már diplomával egy jó munkahelyed lehet. 28 évesen. Mindez egy átlagos munkahely mellett kivitelezhető, ha nincs család és gyerek. Most még csak te magad vagy, akire koncentrálnod kell.

jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vicces, ahogy próbálják megmondani mit csinálj vagy ne csinálj, de ezt csak TE derítheted ki mitől érzed magad jól, hol érzed magad a helyeden. Menj és éljél, próbálj ki dolgokat, és ami tetszik tarzsd meg, ami nem, dobd ki. Élj!
jan. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*tartsd
jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!