Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gyakoriak a családoto...

Mennyire gyakoriak a családotokban a hasonló szóhasználat? (Káromkodások)

Figyelt kérdés

A barátom családja eléggé mocskosan beszél. Én egy eléggé visszafogott családban nőttem fel, nekem nagyon idegen, és elég visszataszító ahogy beszélnek.

Elég sokszor használják a következő szavakat:

G*ci, b*szdmeg, k*urva, f*szom stb. A gyakori használatot úgy értem, hogy szinte pontok és vesszők helyett használják, és eléggé bunkók is.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy más családokban mennyire gyakori, hogy a család NŐTAGJAI ilyen szavakat használnak?



jan. 24. 08:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem gyakori, a szüleim sem és én sem beszélek így, illetve a párom sem és az ő családja sem. Kivétel, ha például rácsapok az ujjamra a kalapáccsal. :))))
jan. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon ritka. Nem mondom, hogy nincs néha egy basszus, szar, vagy hasonló szó. De mondjuk amiket említettél példának, olyanok talán el sem hangzottak soha.

Nincs bajom a káromkodással, de ilyen szinten, és mértékben baromira zavarna, az biztos. Ki is ábrándulnék rögtön.

jan. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha a barátod nem ilyen, szereted és nem éltek együtt a szüleivel, akkor nem válóok szerintem.
jan. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Nagyon nem az én világom, aki vessző helyett is káromkodik.

Nyilván nálunk néha kicsúszik egy csúnyább szó, pl. ha valaki belerúg mezítláb az ágy szélébe :D De nem így beszélünk normális esetben.

jan. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

G*ci, b*szdmeg, k*urva, f*szom


Én férfiként szinte soha nem használom ezeket a szavakat, társaságban legalábbis soha nem - ha egyedül vagyok és valami miatt nagyon-nagyon dühös vagyok, esetleg akkor.


Engem egyébként kifejezetten zavar, ha valaki ezeket használja, mert szerintem egy kulturáltsági nívót jelez, hogy valaki hogyan válogatja meg a szavait.


Pl. párválasztás szintjén nálam kizáró ok, ha egy lány így szitkozódik.

jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Miért csak NŐKTŐL baj?
jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6-os. Nem csak nőktől baj. Férfiaktól is ugyanúgy kiábrandító és visszataszító.

Csak ha egy nő használja az olyan szavakat, mint a g*ci meg a f*szom az még visszataszítóbb, mert így próbál magabiztosabbnak tűnni, ami elég visszataszító.

A barátom családja alatt az édesanyját meg a nővérét értettem. Ketten vannak.

jan. 24. 09:25
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Aki így beszél, az szerintem a primitívség legalsó foka, ilyen emberrel nem tartok kapcsolatot. Ha a barátod normális, akkor ö nem gond, a többiekkel meg elkerülni a kontaktust, amennyire csak lehet
jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
14%
Hallanád a szüleimet. Rengeteget káromkodtak és mindig csúnyán beszéltek, ennek ellenére én nem káromkodtam gyerekként. Felnőttként úgy tartom, hogy a káromkodásnak igenis szerepe van a nyelvben és nem ördögtől való, csak tudni kell, hogy hol mi a max ameddig el lehet menni. Pl. értelemszerűen munkahelyen vagy a buszon nem fogok elkezdeni trágárkodni de a saját otthonomban igenis hadd káromkodjak már, ha okom van rá.
jan. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elég frusztrált, ingerült, idegbeteg család lehet, mert általában így vezetik le + szokásból.
jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!