Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az az ember buta aki semmit...

Az az ember buta aki semmit nem tud arról ami nem érdekli?

Figyelt kérdés
Pl nem érdekli az autók, vagy a politika, nincs is önálló véleménye ezekről ezért semmit nem tud hozzászólni egy beszélgetésben. Egyik órán a tanárral beszélgettünk egy adott témában, ahogy én leszűrtem értelmesnek tartott, aztán egy másik órán a politika volt a téma, mindenki véleményét kikérte, majd utoljára az enyémet hozzátéve, hogy az én véleményem különösképp érdekli de nem tudtam hozzáfűzni semmit, kicsit kínosan éreztem magam.
jan. 28. 02:36
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem "buta", mindenki érdeklődése másra terjed ki.
jan. 28. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze ennek ahhoz ki okos és ki buta. Most te is tudnál kérdezni a tanártól valamit amit ő nem tud mert sose érdekelte.


Tanár úr! Melyik a legerősebb lolos karakter ön szerint a játékban? Milyen itemeket vásárolna rá ha az enemy full tankokból áll? Vagy akármilyen hülyeség is lehet. (Mert ez egyértelműen nem volt az)

jan. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az okos vagy buta jelzők a szellemi képességekre utalnak, amire te gondolsz, az a “tájékozottság”. Tehát aki nagyon sok témához értelmes és valós gondolatokat tud hozzáfűzni, az az ember tájékozott, de nem feltétlen okos :D Ahogy az sem feltétlen buta, aki tájékozatlan, de azért szerintem egy értelmes embernek illik sok témában legalább annyira tájékozottnak lenni, hogy pár szót hozzá tudjon mindenhez szólni, legyen véleménye dolgokról. Akkor is, ha nem feltétlen érdekli a téma, pl. engem sem igazán izgat a politika, de azért annyira képben szoktam lenni, hogy fel tudjam venni a fonalat egy beszélgetésben, mert nem akarok ilyen helyzetben csak ülni, mint egy kuka. Vagy ahogy a 2-es válaszoló hozta témának a videojátékokat, én soha nem játszok velük, de ha kérdeznek arról, hogy mi a véleményem róla, akkor is hozzá tudok szólni, pl. azt, hogy értelmetlen időtöltésnek gondolom :D
jan. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem buta, csak legalább egy kicsi, minimális ismeret kell, hogy legyen. Esetleg mostanában utánanézhetsz pár dolognak, hogyha legközelebb kérdez, akkor legyen pár válaszod.
jan. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy az én sulimban is volt egy tanár aki politizált. Most ott ülünk tizenévesen biológia órán és ott kell nekünk pofázni a politikáról? Felnőtt emberként biztos a legjobb társaság politizálni a gyerekek. A biológia dogám meg örültem ha megvan a kettes mert olyanokat kérdezett amiket egyszer nem tanított.
jan. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az okosság megítélése is teljesen szubjektív. Mindenki más szempontokat vesz ehhez figyelembe, úgyhogy a "buta" és "okos" szavak használatát szerintem mellőzni kéne.
jan. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!