Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szüleim miért akadnak ki...

A szüleim miért akadnak ki azon ha más szóval mondom nekik hogy "tanultam"?

Figyelt kérdés

Miért nem jó az a szó hogy "átolvastam" vagy "olvastam"?

Miért akadnak ki rajta hogy nem azt a szót modnom hogy "tanultam"?


Eléggé fel tud idegesíteni néha hogy kiforgatják a szavam / belekötnek abba hogy más szót mondtam arra hogy "tanultam".



jan. 28. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Az atolvastam és olvastam nem azt jelenti, hogy meg is tanultad.
jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Itt a tökéletes példa, miért nem elég átolvasni a dolgokat és miért kellene tanulni is...
jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Mert ezek egyike sem q tanultam szó szinonimája
jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Az "átolvastam" felületességre utal, azon is túl, hogy nem egyenlő a tanulással, ahogy az olvasás sem. Lehet, hogy jó a memóriád, és megmaradnak belőle dolgok, de a tanulásnak csak egy része az, hogy (át)olvasod a tananyagot.
jan. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

A szavak, amelyeket használsz, felületességet sejtetnek...

Amikor középiskolás voltam, tanárunk mesélte, hogy jött valaki pótvizsgázni (semmit nem tudott), megkérdezte tőle: "tanultál a nyáron?", válasz: "Hát, átnéztem." -> azóta is azon gondolkodott hogy ez a "Hát, átnéztem" mit jelent...

jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem forgatják ki a szavaidat, csak nem tudsz magyarul.
jan. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Ezek kicsit sem szinonimák a tanulásra. Az átolvastam, olvastam szavak felületességre utalnak, ahogy előttem is írták.

Viszont amit én tapasztalok, az már más, azt hittem ilyen a te problémád. Úgy néz ki, hogy nem jó ha azt mondom "tanulok", mert akkor még nem tudok semmit, de a "tanultam", az már jó kifejezés. De az ég szerelmére, ha még mindig folyamatban van, akkor a "tanulok" változatot fogom használni, mert még nem tanultam meg. De neked nem ez a problémád, csupán nem ismered a szinonimákat.

jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Mivel a holnapi dolgozatra sem, de a szüleidnek egy nyugodt alvásra sem egy nagy életbiztosítás az hogy olvastam, elolvastam... nem úgy mint a megtanultam.
jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tanultad meg, ha (tantárgytól függően) elolvastad, aláhúztad, kiemelted, kijegyzetelted, válaszoltál a fejezet végén lévő összefoglaló kérdésekre, megoldottál pár gyakorló feladatot, néhány részletnek utánanéztél a neten, megértetted és el is tudod mondani a lényegét magadnak, vagy akár a részletekről is tudsz mesélni, szükség esetén elolvastad még párszor.

A szüleidnek a megtanultam szót használd, de a lényeg, hogy tényleg meg is tanuld.

jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kivéve a 6-ost.
jan. 29. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!