Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az extrém külső általában...

Az extrém külső általában valaminek a kompenzálása?

Figyelt kérdés
Én gyerekkoromban sokat voltam a nagyszüleim közt és valahogy azt a stílust vettem normálisnak, amit ők képviseltek. Férfiaknak rövid haj, borotvált arc, ilyen tetoválás meg piercing nem és sportolni, nem elhízni. Amikor ők voltak fiatalok nagyjából mindenki ilyen volt, de ma annyi furcsa külsejű ember van (nyakig tetovált, orrkarikás, színes hajú, stb) és nem igazán értem a miértjét. Szerintem ma sem az értelmiségiek körében nagyon elterjedt.

jan. 28. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Igen kompenzálás. Én meg sok sérultet ismerek es valoban azokon van a legtöbb díszlet álarc
jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Mert nekik az TETSZIK.


Amúgy nekem a 22-ből minimum 4 egyetemi szaktársamnak volt tetoválása. Az egyik maga is tetovált. Pedig nem művészetisek voltunk, hanem közegészségügyisek.

jan. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Általában az.

Legtöbben lelkisérültek.

jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem van két nagyon extrém külsejű nő ismerősöm, az egyikre teljesen igaz, hogy azért csinálja, mert ő így tetszik magának, amúgy is extrémfestő fodrász, lelkileg teljesen rendben van, szereti a szüleit, van férje, van egy kislánya.


A másik csaj viszont totál kattant, van is sok lelki problémája a családja miatt, amiket kiskorából hoz, de van egy csomó mentális baja is, hol bent van a pszichiátrián, hol nem. Ő pl mint anno Britney, fogta és leborotválta a haját meg a szemöldökét, mert felcseszte az agyát valami futárcég. Az egyik combján meg úgy vannak a tetoválások, hogy minden vonal egy személyt jelöl az életében, akin egyszer bosszút fog állni.

jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Részben divatjelenség. Ahogyan a nagypapa borotvált arca is az volt például. A férfiak arcszőrzete természetes jelenség, rendszeres eltávolítása évezredekig nem volt szokás, csak bizonyos kultúrákban. Ahol alkalmazták, ott is vallási célzattal tették, mint az ókori Egyiptomban, vagy praktikus okokból: a csatában a hosszú szakállt megragadva könnyen a földre ránthatták a harcost. Európában az I. világháború környékén terjedt el a katonák között, ugyanis a kackiás bajusztól nem illeszkedett rendesen a gázálarc.

De lehet lelki oka is a test díszítésnek. Jelképezheti a gyerek szülővel szembeni "lázadását", vagyis a személyes autonómia igényét, lehet az önmegvalósítás jele, totemizmus, üzenet a környezetnek is.

jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan könnyű dobálózni evvel a kijelentéssel, hogy értelmiségi körökben nem divat. Csak épp azt felejtitek ilyenkor el, hogy sokan szíves örömest élnének a lehetőséggel (több személyt is ismerek), csak a munkájuk szigorú követelményei miatt nem tehetik.
jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Igen, mindenki mentálisan defektes aki nem pontosan olyan mint te.
jan. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
100%

Nekem csak tetszett a színes haj és a tetkók már ovis koromtól. Szinte minden hozzáférhető eszközzel próbáltam kékre festeni a hajam és filctollal rajzoltam magamra. A hercegnős színezőkben is színes hajakkal és fekete ruhában színeztem ki a lányokat. Amúgy elég problémás családom van de ez a színes haj és társai dolog már jóval korábban megvolt, mint ahogy felfogtam volna, hogy a családom problémás. Utóbbit egyébként is mással kompenzáltam, nem külsőt illető dolgokkal és csak addig, ameddig velük kellett élnem. A külsőmet meg pont hogy akkor kezdhettem nekem tetszővé alakítani, amikor már kiléptem onnan.

Ami pedig az értelmiséget illeti, ma már simán lehet jó munkája és több diplomája valakinek extrém külsővel, sőt, az igazság az, hogy egy szép extrém haj fenntartásához vagy minőségi tetoválások viseléséhez jól kell keresni, ezek nem olcsó dolgok.

jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 jpeter1 ***** válasza:
Ha az extra hosszú haj extrém külsőnek számít,akkor mi annak szàmítunk. A páromnak földig,a lányomnak bokáig,nekem meg térd alá ér a hajunk. Mindhárman nagy kontyot hordunk. Ezért is növesztettünk ilyen hosszú hajat.
jan. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 jpeter1 ***** válasza:
A nagy konty a mi stílusunk. Ezt szeretjük.
jan. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!