Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet kigyógyulni az...

Hogyan lehet kigyógyulni az extrém fukarságból?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a többségi társadalom viselkedésével és úgy összességében a fogyasztói mentalitással összeegyeztethetetlen a dolog.


Voltam már szakembernél a problémámmal, de az államinak vannak korlátai (nem szaktudásban, hanem inkább időben, hozzáférhetőségben). Ha jól keresnék és szeretném a munkámat vagy csak jobb családi hátterem lenne és már nem lenne gondom saját lakásra meg ilyenekre tudnám is, hogyan tudnék beilleszkedni a társadalomba.


Milliárdokra se lenne szükségem, elég lenne 3-400 milliós nettó vagyon és akkor már úgy lennék, hogy életem végéig, mondjuk még plusz 50-60 évig ellavírozok vele és elköltök havonta 50-100 ezer Ft-ot szociális kapcsolatok fenntartására és ápolására.


De sajnos ennek a közelében sem vagyok, így viszont úgy érzem minden pénz számít. A gazdasági helyzet is egyre instabilabb, egyre jobban meg kell gondolni, mibe fektet az ember.


Van valaki hasonló cipőben? Ha igen, hogyan sikerült úrrá lenni az egzisztenciális szorongáson úgy, ha nem dolgozik az ember, csak a befektetései hozamából szeretne élni?



2023. szept. 22. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Extrém fukarságnak aszt jelenti, hogy az illető nem hajlandó semmire költeni, még arra sem ami tényleg megérné neki. Villanyt, vizet csak minimálisan használ, télen a gázt be se kapcsolja.

Ha valaki ezt csinálja már hosszú éveken át, akkor abból nagyon nehéz kigyógyulni, de egyesek szerint ez nem is betegség.

Milyen befektetési hozamból akarsz te megélni?

2023. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Irracionális dolgokat értelemszerűen nem csinálok és mindig figyelembe veszek olyan közgazdaságtani alapvetéseket, mint

- alternatívaköltség

- ár/érték arány

Illetve a pénz időértéke. És romlott ételt sem eszek csak azért, hogy azzal is spóroljak.


Jól diverzifikált portfóliót építek (állampapír, ETF-ek, rényvények és kriptó) és úgy tervezem, hogy még a FIRE által javasolt éves kiadásod (ami nekem jelenleg olyan 12x40-50 ezer alatt van, de ez a jövőben értelemszerűen változik majd, főleg öregkoromra az EÜ kiadások miatt) 25x-ösét és annak évi 4%-át visszaváltva is túlbiztosítom.


1 millió dollárt vagy eurót akarok összerakni, aminek a 2%-át élném fel, a többit pedig visszaforgatnám. Illetve néha-néha, főleg amikor már érzem, hogy nincs sok hátra talán még +1-2%-ot bevállalok 1-1 évben, így életem végéig kitartana a pénzem akkor is, ha 100-110 évig élek.


Arról pedig trükkös módon gondoskodnék, hogy ne az államé legyen halálom után a pénz, de mindent nem fogok itt kiteregetni.

2023. szept. 24. 14:10
 3/3 anonim válasza:
100%
Én is hasonlóan vagyok. Nagyon rossz ez a napi szintű szorongás, és bárcsak ne lennék fukar, mindig azt kívánom, csak nem bírok kijönni belőle.
febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!