Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége, hogyan...

Az emberek többsége, hogyan dolgozza fel az őket ért sérelmeket traumákat rövid időn belül, amikor nekem hónapok elteltével sem sikerül, Hogyan csinálják?

Figyelt kérdés

Van egy olyan gyerek a környezetemben, akit megvertek megaláztak mindenki előtt nem rég, egy hét elteltével mindt ha semmi nem történt volna, boldog felszabadult-nak láttam, és egyszerűen nem értettem hogyan lehetséges ez. Ha velem történjen akkor biztosan hosszú ideig boldogtalan lettem volna.


Az egyik haverom felesége háta mögött meg szökött egy palival amíg ő munkába volt, rá kettő napra már tudott mosojogni nevetni boldognak lenni, hogyan lehetséges ekkora lelki erő, én úgy érzem nem lennék képes rá, vagy legalább is nem jövök rá a módjára ennek az egésznek


jan. 29. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert te kívülről azt látod, mintha minden rendben lenne, valójában belülről lehet, hogy még egyáltalán nem dolgozta fel. És ez a valószínűbb.
jan. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a napi munka bőven eltereli a figyelmet ezekről a dolgokról. Munkára koncentrálsz és nincs időd ezeken gondolkozni. Kösd le magad aztán idővel magától rendeződik minden ahogy telik az idő. VAGY befordulhatsz magadba és évekig nyalogathatod a sebeid. Döntsd el te melyikkel jársz jobban. Ha munkával és eredményekkel haladsz előre vagy ha sírdogálsz és elmegy melletted az élet. Egyszerűen fejben kell helyre rázódni. Emellett nyugodtan nézheted levegőnek azokat a szarháziakat akik sérelmet okoztak. Köszönni se kötelező nekik.
jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod hogy érez, de ha valaki mosolyog és próbálja jól érezni magát, az a jó hozzáállás. Iletve ezek az emberek igyekeznek áthelyezni a fókuszt, pl munkára, hobbira stb. Még mindig jobb mintha céltalanul innának, vagy egyéb önkárosító dolgokat tennének. Aki erre képes, azelőtt le a kalappal. Legyél inkább büszke rájuk.
jan. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyan ember vagyok, aki több embert, kapcsolatot elgyászolt, egyszer a hajléktalansághoz is közel álltam az egyik exem miatt (az én albérletembe költözött be, majd onnan túrt ki úgymond, legszarabb része az életemnek).

Nem dolgozzuk fel napok alatt. Csak tudomásul vesszük, hogy mostantól ez az élet, élni kell egyik napról a másikra. Nekem mindig volt munkám, az sokat segített, ha dolgoztam, elfelejtettem a saját problémáim... Illetve már egyszer, a saját albérletemben kulcsra zártam magam mögött az ajtót, és ott összeomlottam, hogy hogy fogok egy elhunyt rokonom nélkül élni. Még aznap éjjel rájöttem, hogy ja, úgy, ahogy eddig. Egyik napot a másik után abszolválom majd. És tudok mosolyogni az emberekre. Néha ütném őket amúgy, mikor jelentéktelen dolgokon hisztériáznak, mint valami k...szott óvodás, hogy tényleg??? Ezen??? De emberként kell őket is kezelni, bármennyire is lenézem őket amúgy emberileg.

jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egyik jön, a másik megy: azaz az egyik felülírja a másikat.
jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!