Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mièrt vannak csúnya emberek?

Mièrt vannak csúnya emberek?

Figyelt kérdés
Mièrt fejlődtünk úgy hogy vannak kifejezetten csúnya arcal ès testel rendelkező emerek?

jan. 29. 15:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%
Mert ez lutri. Mindenkinek abból kell gazdálkodni, amit kap. Pl anyádék is hibásak ebben, mert ha csúnyák apáddal együtt, akkor valszleg a kis hercegecskéjük se lesz szép. Tehát legyártják úgy a gyereket, hogy tudják rusnya lesz az és emiatt csúfolni fogják már a suliban, ami kihat majd egész életére.
jan. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Két csúnya embernek is lehet szép gyereke. Sok ilyet látni.
jan. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

Soha eszembe nem jutna megszólni bárkit, mert nem szép, nem tökéletes.

Senki nem tehet arról, hogy milyennek született.

Örülj, ha Te jól nézel ki.

De mint látjuk a lelkivilágod már messze van a széptől.

jan. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%
A kérdes jogos evolucio szempontbol. Mindig azok az egyedek maradtak fent,amiknek a legkedvezobb tulajdonsagai voltak. Én os gondolkodtam már ezen.
jan. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Barnabas333 ***** válasza:
64%
4es más az erős és a szép. Én annyira csúnya férfi vagyok, hogy... De inkább nem írom le kiktől kapok kosarat.
jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
4-es: a "legkedvezöbb" meg a "legszebb" nem ugyanazt jelenti, evolúciós szempontból nem a szépség jelent pozitívumot.
jan. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Koronként és kultúránként más volt szépnek/jóképűnek tartva. Volt hogy a kis farokért lelkendezett mindenki, volt hogy a zsíros testért, volt hogy a gyenge állkapocsért, stb.

Ezek a gének így fennmaradhattak, viszont az idők során kimenetek a divatból.


Ki tudja lehet 300 év múlva a hatalmas elálló fülektől izgul majd fel mindenki, és a 300 év múlva élő leszármazottjaink csóválják majd a fejüket hogy miért adott nekik a génlottó ronda, apró, arányos füleket.

jan. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Metionin ***** válasza:
76%

Mert egyrészt nincs objektív csúnyaság, másrészt a csúnyaság nem egyenlő a szaporodóképtelenséggel.

Pl. ha lenne egy tulajdonság, pl. legyen a zöld haj, ami egységesen csúnyának számítana minden egyes rasszban, akkor senki sem szaporodna zöld hajúval, így azok kihalnának. Ha mutáció révén előfordulna később véletlenül, akkor megint nem szaporodna vele senki, nem lenne utódja.

Na mivel a valóságban bárki képes szaporodni akinek megvannak a megfelelő szervei, így az is, akit egyes szempontok szerint csúnyának tartanak.

jan. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

A szépség relatív: ami nekem szép, az neked nem bizti, hogy szép.

És fordítva is igaz.

jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Evoluciot "felulirta" a mondogamia valamint a szepseg nem az egyetlen attributum, a fizikai ero vagy eppen manapsag a kognitiv kepessegek is parosodashoz juttathatjak a rondabb egyedeket.
jan. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!