Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem ezt lekezelőnek?

Csak én érzem ezt lekezelőnek?

Figyelt kérdés
Amikor az emberek mások nyomorát látván értékelik csak a saját helyzetüket. Amikor mutogatva hálálkodnak, hogy nekik nem olyan élet jutott. Nagyon rosszul esne, ha valaki azért lenne halás, hogy nem az én helyemben van. Megalázó.

jan. 30. 14:32
A kérdező szavazást indított:
Csak te
Én is
19 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Szia kérdező.

Én az ilyen embereket leszarom, sőt, le is nézem, akikről te kérdezel.

Ők számomra senkik.

jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Ez inkább egy önbecsapás. Mégis mitől lesz attól jobb bárkinek is, hogy valakinek még rosszabb?

Inkább tenni kéne azért, hogy másoknak és magunknak is jó legyen.

jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kései Sirató ***** válasza:
72%
Nem ismerjük a helyzeted, de nem megalázó, ha valaki örülni tud annak, amije van. Attól, hogy erre úgy eszmélt rá, hogy látta, hogy neked az nincs, az még nem megalázó számodra. Sokszor az egyén nem is tehet arról, hogy milyen helyzetben van.
jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#2 azért jobb neki, mert mindenki máshoz viszonyítja magát. Jobb helyzet = több lehetőség = kisebb kiszolgáltatottság. Ezzel csak azt éreztetik másokkal, hogy milyen kiszolgáltatott és szívás az élete.
jan. 30. 14:59
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem éreztetik, ezt csak te érzed.

Viszont nem jó dolog, ha egymáshoz hasonlítgatják magukat az emberek. Az sem jó, ha valaki irigykedik a tőle sikeresebbre, de az sem jó ha valaki akkor elégedett az életével, ha azt látja, másnak rosszabb mint neki. Itt két opció van, vagy kárörvendő valaki, vagy másnak a szegénysége hívja fel rá a figyelmét, hogy legyen hálás azért amilye van.

Minden esetben az az egészséges, ha minden ember önmagára fókuszál és azon igyekszik, hogy önmagához képest haladjon előre.

jan. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem tartom ördögtől valónak, sokkal inkáb prózaian emberinek. Az ember alapvetően olyan, hogy a jót megszokja, egy idő után természetesnek veszi, és az örök elégedetlenség miatt már kevestelli is.


Na ilyenkor van az, hogy egy-egy szembesülés kijózanítja és rájön, hogy nem is olyan szar az élete, ahogy eddig gondolta.


Inkább fejben kell odáig eljutni, hogy ne legyen szükség fejbekólintásokra és szembesülésekre, hogy értékelni tudjuk, amink van.


De az vesse rám az első követ, aki nem esett még bele ebbe a szituba.

jan. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én elégedett vagyok az életemmel. Teszek is érte, saját szememben sikeres vagyok. De hálás vagyok azért, amiért nekem megadattak bizonyos lehetőségek, amik a világ többségének nem, ezzel lehetővé téve azt, hogy ott vagyok, ahol (pl nem kellett gimi alatt dolgoznom, vagy egyáltalán: járhattam nyugodtan iskolába)


Szerintem inkább van azzal gond, ha valaki egyenlő esélyként tekint nem egyenlő esélyre és így lenézi a másikat.


Plusz szerintem az se baj, ha aki rosszabb helyzetben van látja, hogy ez rossz, van jobb és ezért tesz is majd érte.

jan. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne így tekints rá, mert ez pont nem lekezelő. Ez az embereknek segít is "túlélni". Segít, hogy meglássák mindazt a jót, ami körülveszi őket. Engem sokkal jobban zavar, mikor mindent megkap valaki és mégis folyton panaszkodik, hogy milyen rossz neki. Mert más bezzeg Budán örökölt lakást ő persze, csak Pesten. És ezt hallgatni, úgy hogy én csak saját magamra támaszkodhatom, hogy lakásom legyen. Eléggé idegesítő. Én tök boldog lennék a helyében.
jan. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Illetve nem örökölt, hanem kapott egyet.
jan. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem vannak ilyen gondolataim. Ebbe semmi rosszindulat, vagy lekezelés nincs. Ha egy panaszkodni akarnék eszembe jut, mennyi embernek nincs semmilyen téren annyi mint nekem. Legyen ez anyagi, külső, szellemi, vagy társasági értelemben. Rám inkább irígykedni szoktak, pedig soha nem voltam felvágós se lekezelő. Csak sokan a saját nyomoruk megoldása helyett azért utálnak, meg semmiből nincs annyijuk mint nekem. Könnyebb nekik megmagyarázni, hogy én vagyok a sz4r mint beismerni hogy szánalmasak.
jan. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!