Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjú végén megjegyezté...

Állásinterjú végén megjegyezték, hogy a következő körről jó lenne ha nem késnék. Csak én érzem ezt lekezelőnek?

Figyelt kérdés

Mindeösszesen 5 percet késtem, majd porta hiányában mire megtaláltam az illetőt újabb 5 perc telt el. Eddig érkeztem interjúkra 10-15 perccel korábban, de sokszor várnom kellett akár 20-25 percet is, így igyekszem pontosan odaérni. A mai napon sem önszántamból késtem: elsőként nem találtam a cég bejáratát (több cég van egy irodaházban), így körbejártam az irodaházat és végül egy másik cég recepcióján kértem segítséget. Utána a liftet nem tudtam használni, mert ugyan nem volt kiírva tájékoztató, de kiderült, hogy csak az használhatja akinek van belépőkártyája, végül pedig az interjúztatót kerestem egy random irodába bekopogva ahol pár kör után előkerítették, majd rá vártam.

Végül az interjú végén megjegyezte a HR-es, hogyha túljutok a következő körre, akkor jó lenne ha nem késnék. Elmondtam neki, hogy nem önszántamból késtem, mire az volt a válasza, hogy a leendő vezetőm harapós és nem tolerálja a késést. Belegondolva milyen munkahely lehet egy ilyen, hisz reggel számtlan dugó, közekedési akadály előfordulhat ami mellett hiába indul el fél órával előbb az ember nem biztos, hogy odaér pontosan. Illetve szerintem egy interjú nem egyoldalú, hisz a jelentkező is dönthet úgy, hogy mégsem tetszik neki a vállalat, az állás.


2019. okt. 24. 13:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
Igen, csak te érzed. Nálam alap, hogy nem kések el sosem, ha nem tudom hova kell mennem, akkor inkább megyek úgy, hogy én várjak fél órát, mint hogy ők rám 1 percet is. A forgalmi dugót is belekalkulálom reggel a munkába induláskor, nem is kések el
2019. okt. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
54%
Igen, te érzed lekezelőnek, abszolút jogos volt, szerintem még lazák és jó fejek is, hogy még beengedtek, pláne hogy követező kört is emlegetnek.
2019. okt. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
65%
A késés az kb. ugyanolyan rossz belépő, mint akinek van az önéletrajzában elírás, vagy helyesírási hiba. Megválogatják, kiket vesznek fel, kiknek fizetnek, így jogos az elvárás. Van, hogy ilyen apróságokon múlik egy jól fizető állás. A jó munkahelyekre nehéz bekerülni, meg kell küzdeni, a kevésbé jó helyeken meg még ez is belefér, mert alig akad jelentkező.
2019. okt. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%
Jogos volt a részükről. Ha ismeretlen terepre mész, jobb, ha inkább te vársz fél órát.
2019. okt. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%

Jogos vagy sem, én nem szívesen dolgoznék olyan munkahelyen, ahol pár perc késésért világháború robban ki. (Persze, általában pont ezek azok a helyek, ahol az viszont senkit nem fog érdekelni, ha netán másfél órát túlórázol.)

Nem tudom, milyen munkahelyről van szó, de egy rugalamtlan, kötözködő főnök mellett nem biztos, hogy egy álom-munkahely lesz.

2019. okt. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%
Igen, a késést azt szinte mindenhol úgy veszik, hogy "interjura is késve érkezett és ez majd vajon mindig így lesz?!". Sajnos, jogos.
2019. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező!

Te már most megsértődsz, miközben még fel se vettek oda.

Szerintem -miután még vissza is szóltál- kukázták az anyagodat.

2019. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
29%

5-össel értek egyet.

Semmi közöd ahhoz, hogy ők nehezen találhatóak meg az adott címen, hogy a munkahelyen is nehézkes volt megtalálni azt, akihez jöttél stb. Te pontosan voltál ott, csak a bejutás volt nehéz - ez pedig az ő saruk.

A főnök harapós? Örülj, hogy ennyivel többet tudsz a cégről, hogy miért NEM célszerű odamenned dolgozni.

2019. okt. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
43%

#5

Mi a világháború abban, ha szólnak?

2019. okt. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
35%

"Eddig érkeztem interjúkra 10-15 perccel korábban"


Ezek szerint egy csomó cégnél is voltál már ahol nem késtél el, de mégsem vettek fel.

Jó lehet az emberismeretük, és nem kíváncsiak egy nagyarcú, egoista, kötekedős jelentkezőre.

2019. okt. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!