Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek "álom" élete van, de...

Akinek "álom" élete van, de mégsem tudja élvezni? Mi akadályoz meg?

Figyelt kérdés
jan. 30. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
ha nem tudja élvezni, akkor nincs álomélete.
jan. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Nekem álom életem van - az átlaghoz képest. Ugyan nem vagyunk dúsgazdagok, de van mit enni, van fűtve, nem kell dolgoznom semmit, nem kell sehova menni, csak az egyetemre bejárni, - el vagyok tartva, na...


Ennek ellenére nem tudom 100%-osan élvezni, mert nincs párom, akivel megoszthatnám. Meg persze idővel unalmas kezd lenni, hogy itthon semmi "érdemlegeset" nem tudok csinálni a gépezésen kívül, mert mindig van valaki, aki jobban ért hozzá, azt' nem hagyják hogy én csináljam.

jan. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 olyan emberekre gondolok, akiknek minden adott a boldogsághoz. (család, lehetőségek, biztonság, hobbik, stb.) Valamiért viszont nem tudják megélni mégsem.
jan. 30. 17:28
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Sajátmaga a lúdas benne.
jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

1, Van egy alapbetegsége, ami sokmindent keresztbe ver neki;

2, Van egy szint, ami után (ha már mindened megvan) már nem okoz boldogságot/örömöt semmi sem, mert kvázi nincs miért küzdeni.

jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Nekem mindenem van ezek közül. Unalmasak a mindennapok. Hiába próbálok a hobbijaimmal is törődni. Igen,sokszor úgy érzem,hogy "túl jó" nekem. Sokkal jobb volt,mikor még semmim nem volt. Akkor legalább hajtott valami. Most meg megvan a férj,a gyerek,a ház,a kocsi,a háziállat,a jó munka,tudunk nyaralni menni...őszintén mondom,néha arra gondolok,hogy NEM akarok ennél többet. Nem vagyunk gazdagok amúgy,inkább az alsó középosztály. De én ennél többet nem akarok. Pár éve még rosszabbul álltunk,akkor örültem,ha el tudtam menni egy kicsit vásárolgatni magamnak. Azota jobban keresek és megvettem mindent,ami kell. Már nem is okoz örömet a vásárolgatás se.
jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Alacsony önismeret.


Már aki kívülre rakja a feltételeket, és azt hívja álomnak, ami kint van, nem az elméjében lévő igaz értékeket, már nem is lehet igazán boldog, mert még edzetlen, nem tudja mi az, és hogyan kell elérni.

jan. 31. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem áloméletem van és élvezni is tudom. Nincs akadályozó tényező. Amit szeretnék azt megcsinálnom.
jan. 31. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az nem álomélet akkor hanem megfelelési kényszer, azaz azért csináltál dolgokat mert kívülről jól mutat nem pedig azért mert te szeretted volna.
jan. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!