Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit írjak a születési névhez?...

Mit írjak a születési névhez? az amivel születtem vagy az új nevemet? ezt kaptam :

Figyelt kérdés

nevemet változattam meg jobban mondva utónevemet(azaz keresztnevemet)


ezt a határozatot kaptam: Szabó István, született: xxxx.xx.xx anyja neve: xxxxx.xxxxxx. xxxxxxxxx lakos kérelmére születési utónevét "Arnold Zoltán" névre változtatom.


Nos a kérdésem mit írjak a születési névhez ? azt hogy Szabó István vagy Szabó Arnold Zoltán ?


Munkáltatóm így töltötte ki a papírom:


Viselt Név: Szabó Arnold Zoltán

Születési neve: Szabó István


nos vitába keveredtünk mert ő szerinte Szabó István a születési nevem... én szerintem meg nem! mert én születési nevet változattam,,, a Házassági névnél van úgy hogy marad a születési név, Pl Tóth Gáborné születési neve: Szakács Irén... de aki születési nevet változatat szerintem az új neve a születési neve! vagy rosszul tudom? köszönöm előre is válaszokat! szép napot kívánok szeretettel! :)


febr. 5. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor már csak az új nevet kell figyelembe venni.. Tehát a “Szabó Arnold Zoltánt” az István már “senkit nem érdekel.”
febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Az új név a hivatalos, azt kell megadni. De ha nevet váltottál, hogy maradt olyan okmányod amiben még a régi van? Azt ilyenkor nem cserélni kell?
febr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
4 éves dolgozó vagyok a cégnél és 2 éve változtattam nevet. és minden átvan irva csak makacsul a munkaltato ragaszkodik ahhoz hogy a viselt nevem az uj de a születési az marad amit születéskor kaptam hiába változott meg! és mondta többször hogy jajjjjj ilyet csinálni mé nem volt ennek a gyermeknek a jó a régi neve... 25 éves vagyok.
febr. 5. 16:58
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A munkáltató jól értelmezi a dolgokat.
febr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
pedig a születési anyakönyvi kivonatomat a régi nevem szerintet be vonták és újat álitottak ki az uj nevem szerint
febr. 5. 17:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem felel meg az adatpontosság elvének, ha nem írják át a megváltozott adatot a nyilvántartásban. Kérheted, fel is szólíthatod hogy ezt tegyék meg. Lehetőleg írásban, hogy nyoma legyen, majd megtagadás esetén mehetsz az adatvédelmi hatósághoz jogsegélyért. Szeretik a százezres nagyságrendű bírságokat osztogatni.
febr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
teljesen kivan akadva és ideges a munkálatóm amiért nevet változtattam..
febr. 5. 17:28
 8/8 Metionin ***** válasza:
Mivel születési nevet változtattál és új anyakönyvi kivonatot kaptál, a születési neved innentől kezdve az új. A régi már csak a központi anyakönyvben létezik archiválva. Szólj, hogy írják át, nekem is folyton elírták egy helyen, mert nem fogták fel.
febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!