Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez mennyire gyakori?

Ez mennyire gyakori?

Figyelt kérdés

Szinte minimálisan vagy egyáltalán nem bízol meg emberekben, mert sokat csalódtál bennük?

Mennyire jellemző?



febr. 7. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rám csak az élet bizonyos területein jellemző, pl nem bízom egy-két szakma képviselőiben, mert sokat vágtak át pl. Vagy munkahelyen nem osztok meg magamról személyes infókat. Idegenekkel nem trécselek semmiről sem. De egyébként meg sok emberben megbízom, család, barátok, kedves ismerősök.
febr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy mennyire gyakori. Nálam például a távolságtartás alap és a bizalom is csak addig tart ameddig az illető fél el nem játssza azt. De túl sokan és túl sokszor bántottak már, hogy vakon meg tudjak nyílni bárkinek vagy közel tudjam magamhoz engedni az embereket.


Félre értés véget nem az a célom, hogy áldozati szerepbe tetszelegjek bárkinek is, mert ezekről a dolgokról szimplán nem szoktam beszélni. A másik embert általában bármikor meghallgatom, de én saját magamról ritkán beszélek bármit is.

febr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon gyakori.
febr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Nálam csak az van. Még a legujabban megismert emberek is csalodasokat okoznak.
febr. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is elég gyakori.

Valamelyest amúgy rám is igaz. Azokban az emberekben megbízom, akiket én választottam magam köré, plusz a rokonok egy része (tehát szüleim, unokatesók, barátok, számomra kedvesebb közelebbi ismerősök), másokkal viszont nem osztok meg magamról, a magánéletemről semmit sem, különösen munkahelyen nem. Túlzottan sokszor visszaéltek vele, illetve nem is tartozik rájuk minden/semmi. Őket meghallgatom, ha úgy van, de magamról akkor sem mesélek.

febr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ha elégszer megégeti magát az ember, alap hogy óvatos lesz. És tényleg egyre több az erkölcstelen, vagy nem korrekt ember, aki csak lehúzni akarja a másikat, mindenféle értelemben.


Szóval én mostanra óvatos vagyok, még ha nem is mutatom ki mindig nyíltan. De van egy alapvető távolságtartásom, és folyamatosan figyelem a másikat. Aztán ahogy egyre inkább válik megbízhatóvá, úgy engedem lentebb én is a falakat. Ehhez persze jó emberismeret sem árt, de ha valaki foglalkozik a témával és elemzi a régi hibáit is (meg akár mások hibáit is), akkor egész jól tudja növelni végül.

febr. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!