Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire érdekel, hogy más...

Mennyire érdekel, hogy más mire mennyi pénzt költ? Rá szoktatok ilyesmire kérdezni ismerősi körben? Irigy ránk ez az ember?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki nem kifejezetten barát, de majdnem minden nap találkozunk, így sokszor beszélgetünk. Már többször volt, amikor meséltem neki (tényszerűen, nem felvágósan), hogy voltunk a gyerekkel valahol, vagy magánba mentem dokihoz (nem rendszeresen teszem egyiket sem, és dokit nem is minden területen, de ezt most úgy éreztem muszáj), ő meg szinte egyből kérdezgeti, hogy mennyibe került. Utána persze megjegyzi, hogy jó drága - ami egyébként nem igaz - a fizunkhoz képest drága, de én is úgy gazdálkodom ki, meg úgy vagyok vele, hogy akkor minek dolgozom, ha utána csak kajára költöm.

Ettől amit csinál viszont kezdem rosszul érezni magam, már nem szívesen mesélek el neki semmit.

A másik ami fura, hogy gyerekeink vannak (nem ez a fura haha), és én pl teljesen természetesnek veszem, hogy suli után éhesek, viszek valami értelmes ennivalót. Az övéinek is. Ő max nasit vesz, ha kikönyörgik a gyerekei.

Volt, hogy áthívtuk egymást, ő csak nasit tett a gyerekek elé, és este 6-7 órakor meg sem kérdezte, kérnek-e szendvicset/vacsit a gyerekek (pedig egy fél szelet kenyér nem hiszem, hogy földhöz vágta volna őket), de amikor indultunk bejelentette a gyerekeinek, hogy akkor most vacsorázni fognak - és tényleg olyan volt, mintha húzta volna az időt, nehogy meg kelljen kínálni minket. Amikor ők jöttek hozzánk, én "megvacsoráztattam" a gyerekeit (őket is, el is fogadták), mert szerintem ez a természetes, ha épp este vannak ott. Nem akarom, hogy úgy tűnjön, felhánytorgatom, de ahány helyen mi eddig voltunk, mindenki mondta, kérdezte és nem tűnt úgy, mintha ezért inkább ők sem ennének mást - furcsa volt.

Ráadásul egy közös ismerősünk is mondta régebben, hogy irigy, akkor én ezt elengedtem a fülem mellett, de most tényleg kezdem azt érezni, hogy igaza volt.


febr. 11. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Igen, ez az ember irigy valószínűleg.


Engem érdekel, mert most kaptam az első rendes állásomat és az eddigi diákmunkáimból szerzett valaha volt legmagasabb bevételem 2-szerese az új nettóm (úgy, hogy a valaha volt legmagasabb diákmunkás béremért jóval több órát dolgoztam, mint majd most kell).

Mindenesetre nagy váltás. Élethelyzetben is, mert összeköltözést tervezünk a párommal. A fizetésem nagy részét szeretném félretenni/befektetni majd valahogy, de egyelőre még igyekszem kitapasztalni, hogy mégis mennyire van szükségem egy hónapban. Ezért érdekel mások tapasztalata, hogy mire mennyit költenek. Leginkább olyanok válasza, akik hasonló élethelyzetben vannak.


Olyan is van, hogy egy-egy dologra rákérdezek, pl nagyon jó koncert, amiről mesél vagy ilyesmi. Azért mert mennék én is valamikor.

febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Irigy és gáz
febr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nézem ki mit vesz meg, vagy kinek.


De sokban függ, hogy azaz ember akinek mondjuk megvesznek valamit, a gyereküknek, az egy nagy majom is, egy öntelt beképzelt nagyképű hülyegyerek van kis pics**a...vagy normális...nem mindegy.


Mert ha az emberek szüleinek lenne pénze, akkor mindegyik szülő megvenné a gyerekének a lakást az autót...és ebben semmi rossz nincs.


Csak magáról az emberről van szó mint ember, hogy milyen,.


Ha annyira sok pénzem lenne akkor 25 évesen hatalmas családi házam új autóm luxus utazásaim lennéek ésatöbbi.


szóval irigység...igen.

febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálam ez a "Kit érdekel?" kategória.
febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kicsit sem erdekel, de en "sokat" keresek
febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
Engem semennyire, max ha valaminek érdekel az anyagi vonzata, mert a jövőben én is szeretnék akkor megkérdezem de csak olyan embertől, akivel nagyon jóban vagyok. Sima ismerőstől sosem kérdeznék ilyet. Anyósom ilyen, hogy bármit meglát, azonnal az árát firtatja, herótom van ettől a szokástól. Főleg, hogy az alapján dönti el, hogy megdicséri vagy lefikázza az adott dolgot, hogy kellően drága volt-e, rohadt gáz.
febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket, mind alátámasztottatok... most nem tudom, mit csináljak...bunkó nem akarok lenni, és teljesen ignorálni sem tudom, de próbálok hátra lépni párat... Ma is találkozni kellett, ma is alakított, nem csak anyagi, de presztizs szinten is (legalább is szerintem ő azt próbálta mutatni), nagyon zavart.

Amúgy a gyerekek örülnek egymásnak, de a szülők tényleg kiakasztanak... majd nem tudom, beszélgetünk az időjárásról, vagy mi...

febr. 11. 16:14
 8/10 anonim ***** válasza:
En elszoktam mondani az illetonek ami zavar, es megvan oldva..
febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A szomszéd szokta megjegyezni, milyen jól megy, mikor látja, mit csinálunk a kertben, vagy ha szóba jön, hogy éppen vettünk valamit, pedig nem keresünk jobban, csak ők brutál pénzzszórósak.


De amúgy ez, amit írtál, hogy pl. nem visz kaját a gyerekeinek, ez nem értem, miért lenne irigység, van, akiknél ez nem szokás, majd uzsonnsznak, esznek otthon. Szerintem az a fura, hogy te viszel más gyerekének kaját, lehet, hogy őt meg ez zavarja, nem ért vele egyet, csak nem akar konfrontálódni veled.


A vendéglátás is szokás kérdése, miért vacsoraidőben mentek, ha nem vacsorameghívásotok van, miért nem mentek haza hamarab?

márc. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9, ez amit az első bekezdésben írsz, kb ez a mentalitás, csak pénzszórás nélkül. Az ilyenre értem, hogy irigység.

Az uzsonnát illetően az nem tetszik, hogy ők mindent nem csak úgy elfogadnak, hanem már elkérik. Nem a nasit, hanem sz uzsonnát (de szerintem ezeket korábban leírtam már).

Vacsoraidőben pedig azért vagyunk ott, mert eleve későn megyünk, fél5-5 óra után mondják h menjünk... ha meg benne vannak a gyerekek a játékban, akkor 1 óra mondjuk az nagyon kevés, 2 órát minimum átmegy ilyenkor az ember a másikhoz, és még akkor is jön az, amikor indulni akar a vendég, hogy még 5 percet hadd játsszanak - de nem értem, neked ha van gyereked ezt nem tudod?

márc. 24. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!