Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az oka, hogy a...

Mi lehet az oka, hogy a könyveket szeretem és gyűjtöm is, de az olvasàst meg hanyagolom?

Figyelt kérdés

Olvasok könyvet, de ritkán és sajnos nem olyan hamar olvasom ki mint az átlag, gyakorlott olvasòk,akik nagyon szeretnek olvasni.

Pl. nálam egy könyv kiolvasàsa akár hónapokig is eltart.

Olvasok kb.20 oldat,majd leteszem és van amikor csak egy vagy két hèt múlva folytatom.



De mással is így vagyok.

Pl. akármennyire érdekel egy film, képes vagyok elaludni rajta, vagy abbahagyom a nèzèsèt és ha van rá módom később megnèzem, vagy folytatom ott, ahol befejeztem.


Szóval van pár könyvem, amik még kiolvasàsra várnak, de ha így haladok, 100 éves koromra sem fogom kiolvasni egyiket sem.


A hangos könyvek meg nem érdekelnek, mert ott nagyon monoton hangon olvasnak fel néha.

És hát a könyv, az mégiscsak könyv, amit jobb kézben tartani, fogni.


Tanács, vagy megoldás?



#Olvasási problèma.
febr. 14. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknál probléma ez, leginkább figyelemzavar miatt. Nálam is.

Én úgy oldom meg, hogy utazás közben olvasok, illetve ha tudom hogy valahol várnom kell majd (pl. orvos) akkor is viszem és amíg várok addig olvasok.

Régen 6-700 oldalas könyveket olvastam ki néhány nap alatt, manapság a havi 1 db 100-200 oldalas könyv is siker :D

febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlen kell erre megoldás? Ha neked így jó, akkor olvass így. Ne másokhoz mérd magad, akárhány könyvet is olvasol el egy év alatt, már foglalkoztál a hobbiddal.


Ha zavar, akkor tedd tudatosabbá a dolgot. Jelölj ki mindennap egy idősávot, mikor leülsz olvasni/filmezni. Ha sok a minden nap, akkor heti X napon. Olyankor ne telefonozz, ne gépezz, ülj le és olvass. Ha húsz oldalt, akkor annyit, sok kicsi sokra megy. :)


Én pl magam elé napi egy fejezetet tűztem ki célul (minimum), de akkor sincs baj, ha nem jön össze. Általában lefekvés előtt olvasok.

febr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz be pár novellás kötetet, és kezdd azokkal.
febr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az van, mint nálam is: Amiatt mert megvan (mármint a bőség miatt) úgy érzed, hogy bármikor ráér, nem annyira fontos elolvasni - hiszen megvan, nem vész el.


Biztos jól hangzik 1-1 könyvnek a címe, de reálisan fel kell tenni a következő kérdést: Lesz egyáltalán rá időm? Ha begyűjtesz sok-sok-sok könyvet, az jó, hogy megvannak – feltéve, ha valóban építő jellegűek –, de mikor lesznek elolvasva?


A másik, hogy valószínűleg nincsen senki, akivel "együtt" (mármint ugyanazon időben) olvasd, és közben eszmét cseréltek.

febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy vagy a könyvekkel, mint én a makettekkel. Úgy 200 darab várja türelmesen ,hogy össze legyen rakva
febr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!