Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktál jótékonykodni?

Szoktál jótékonykodni?

Figyelt kérdés
Kiállni valami nemes ügy mellett, hogy a világunk egy szebb és jobb hely legyen. Esetleg a hivatásod olyan, hogy napi szinten emberéleteket mentesz meg, gyógyítasz, vagy neveled a mai generációt, hogy tisztességes, becsületes emberekké váljanak? Szeretnék én is valamit hozzátenni ehhez a világhoz.

febr. 16. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szociális munkám van. De azt nem tartom jótékonykodásnak, mert egyfelől jól vagyok fizetve érte, másfelől meg nem a jótékonykodási céllal vállaltam el, hanem hogy megéljek. Szóval ez nem jótékonykodás, hanem egy olyan szervezetnek dolgozok akik jótékonykodnak. De számomra ugyan olyan munka. Ennyi.

Havi szinten szoktam adakozni olyan projekteknek amik szerintem szebbé teszik a világot. De ott se egetrengető összegekre kell gondolni. Pár ezer forint/projekt. Havi kb 20-at költök erre árfolyamtól függően, a 400 ezres fizetésből.

Szóval valamicskét igen. De kb a minimumot.

febr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Tudom nem ez a jó válasz de nem.

Néha szoktam állatmenhelyeknek adományozni, de semmi több. Sem időm sem pénzem sem kedvem nincs jótékonykodni. örülök ha túlélem a napokat.

febr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanám a hivatást jótékonykodásnak. Ott penzért dolgozol. En szeretnék valamennyire erkölcsileg jó életet élni, de nagyon nehéz tud lenni.
febr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3# Jótékonykodás alatt apró, hétköznapi dolgok is értendőek. Igazad van, kiegészíteném annyival a kérdésemet: jó embernek tartod-e magad? A jóemberségből nem feltétlen következik a jótékonykodás, mondjuk úgy inkább, hogy a kettőnek van közös metszete.
febr. 16. 12:27
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Napi szinten megszoktam menteni az embereket akik jajveszékelnek és a halál küszöbén állnak, mert nem jön be nekik a facebook vagy valami hasonló program. Minden vicc nélkül mondom, hogy napi szinten találkozok olyannal, hogy valaki szinte "haldoklik" mert épp nem jó a számítógépük.


Komolyra fordítva a szót ilyen téren szoktam, mert általában felismernek az emberek és megszólítanak áruházakban, random a városban vagy éppen a piacon és akkor jönnek a kérdések. Néha unalmas.. és olykor nagyon zavaró.


De összességében jótékonykodni nem szoktam, csak segítek azoknak akiknek tudok, ha kérnek segítséget.

febr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vagyok, ahogy a kettes.

Az 1%-om megy az állatmenhelynek.

febr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Attól függetlenül, hogy nem adom a nehezen megkeresett pénzemet, sem az időmet senkinek magamon kívül, nem tartom magam rossz embernek. Nem artok senkinek és semminek.
febr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálam a jótékonykodás leginkább önkéntes munkát jelent. Sok időt fordítok erre, és sokféle önkéntes munkát végzek.


Ha számodra csak a pénzadomány a jótékonykodás, nos, azt nem igazán engedhetem meg magamnak, és nem is minden esetben tartom azt a legjobb dolognak.

febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előfordult.


A menyasszonyom rendszeresen támogat állat menhelyeket és minden karácskor vesz ajándékot egy szegény körülmények között élő gyereknek és eljuttatja a családnak.

febr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem! Több millió forintot jótékonykodok felségjogon a semmire az államnak így is évente!
febr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!