Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem nagyon gáz,...

Csak szerintem nagyon gáz, hogy az emberek nem adományoznak?

Figyelt kérdés
Ma voltam a tescoba, a kapunál ilyen szórólapot osztottak, hogy tartós élelmiszert gyűjtenek rászorulóknak. Alap, hogy elvettem a szórólapot és számomra egyértelművé volt, hogy valamit fogok venni. Direkt figyeltem, hogy ki ad le adományt és szomorúan láttam, hogy alig akadnak emberek, akik adtak volna le adományt. Annyira gáznak tartom. Nem tudom kifejezni, mennyire dühít, hogy senki nem adományoz. Bárki megtehetné, hogy vesz egy nyamvadt csokit vagy egy 1 kiló tésztát.

2022. nov. 18. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
94%
Nehéz kontrollálni, hogy aztán mi lesz az adományoddal, ki a "rászoruló". Sokszor migránsok kapják, akik nem is igazán szegények közben.
2022. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
89%

Csak szerinted gáz.

Szerintem a szociális problémák megoldása részint a szociális ellátórendszer feladata, részint az illetőknek maguknak is törekedniük kell a megoldásra. A tisztességesen dolgozó ember adományoz éppen eleget adó formájában az államnak - többek között erre a célra is.

De az államnak sem feladata a naplopó réteget eltartani. Ők pontosan addig fognak létezni, amíg lesznek hozzád hasonló naiv fantaszták.

2022. nov. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
95%
A Tescoba nem azok járnak, akiket felvet a pénz, örülnek, ha saját maguknak jut.
2022. nov. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
33%

"gonoszak"

Túl sok Dragon ball-t, Démonok közöttet néztél, nincs olyan hogy "gonosz"🥲

2022. nov. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
95%
Honnan veszed, hogy nem adományoznak? Annyi féle formában, annyi helyre lehet adományozni, hogy ha mindenhova 1 forintot is adnék csak, el is menne a teljes havi keresetem.
2022. nov. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
94%
Konkrétan év elején annyit adományoztak az emberek a háború kitörésekor, hogy a civil szervezetek nem bírták feldolgozni a kapott mennyiségű dolgot és többször be kellett fagyasztaniuk az adományok fogadását. Lehet nem egy Tesco-s kirándulás alapján kellene véleményt formálnod.
2022. nov. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
96%
Miből adományozzanak? Az megvan, hogy hányan csúsztak le az elmúlt hónapokban az egekbe szökő infláció miatt? Régebben én is gyakran adományoztam, most viszont nem tart lépést a fizetésem az árak emelkedésével, így sajnos már nem engedhetem meg magamnak, mert a saját kiadásaimra is alig elég már. Ha szerinted emiatt gonosz vagyok, arra nem is tudok mit mondani.
2022. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
94%

Azért mert a Tescos gyűjtőhelyen nem adományoz valaki, lehet, hogy máshol megteszi. Pl. az én munkahelyemen -ahol sok ember megfordul- az idén gyűjtöttünk már a menekülteknek, cipőt, mesekönyvet, csokit rászoruló és beteg gyerekeknek.

Valaki már írta fentebb, ha mindenhol adományzna az ember, a gatyája rámenne.

2022. nov. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
93%
Senkit sem hagyunk az út szélén! Emlékszel ki mondta ezt? Milliárdjai vannak a Bankban!
2022. nov. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
94%

Igen, csak szerinted.


Honnan tudod, hogy aki most nem adott, nem megy be minden nap, és nem adott már tegnap?

Vagy honnan tudod, hogy nem épp az utolsó forintjaiból vett egy kis kenyeret, hogy ne haljon éhen?

Honnan tudod, hogy nem támogat más módon, más szervezetet, akár sokkal többel is, mint egy doboz bab?


Ne dühös legyél, hanem ha neked ez fontos, akkor adjál te. Másnak a zsebében meg ne turkálj.

2022. nov. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!