Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek miért dobják be a...

Seila kérdése:

Egyesek miért dobják be a "kvázi" szót egy mondat elejére, nem irritáló?

Figyelt kérdés

Már a rádióban is szokta mondani a riporter, hogy "kvázi" egy mondat elején.

Szerintem valakinek nehéz elkezdeni a mondatot, mert hirtelen rejtett szorongása van és bedobja a "kvázit". Ez szerintem olyan, mint aki állandóan "ö ö"-zik.

Ki volt az a szorongós barom aki ezt kitalálta???


febr. 16. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Senki, tekintve hogy a kvázi jelentéssel bíró szó. Persze, funkcionálhat kvázi töltelékszóként is, de alapvetően nem az a célja.
febr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem túl egészséges dolog, hogy te ilyen piszlicsáré dolgon ennyire felcseszed magad. Nem kéne lazítanod néha?
febr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Összetett mondatok közti összefüggésre utal de csak utal, nem tényszerű megállapítás hanem inkább következtetni lehet a 2.megállapításra az 1.ből. én mással helyettesíteni se birom.


Mert az "olyan, minta" kifejezés nem azt takarja. Mert az csak sejtetés.

A "kb" sem fedi le.


Annak irritáló sztem aki nem is érti mit jelent egy kifejezés előtt a kvázi

febr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem gond, időt nyer egy kicsit magának ezzel a szóval. Nem mindenki gyors reagálásu.
febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudnál írni példákat, hogy milyen mondatokban zavar téged? Elképzelhető, hogy sokan nem jó értelemben használják.


3-as nem az ergo szóra gondol, amikor összefüggésekről ír? (tehát)


A kvázi jelentése az is, hogy "majdnem", pl. a kvázi baleset ismert fogalom a munkavédelemben.

febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Volt gimiben egy ellenszenves, búvalbaszott fejű depis tanárnő, ő használta kb. minden mondatában ezt a szót. Meg is undorodtam tőle.
febr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Főleg akkor szokták használni a kvázit, amikor valaki egy történetet akar elmondani, vagy elmagyarázni.


Íme:


"Hát most képzeljétek el, tegnap kvázi bementem a munkahelyemre és..."


"Ha a volt Jugoszlávia politikai helyzetére gondolok, hát kvázi, megmondom őszintén..."

febr. 16. 21:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kvázi de, irritáló.
febr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Nekem az az irritáló amikor valaki feltesz egy kérdést, hogy miért dobják be a MONDAT ELEJÉRE majd ír erőltetett példa mondatokat ahol nem is az elején vannak.
febr. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ki volt az a szorongós barom aki ezt kitalálta???"


Kvázi bárki lehetett az.


Ki az a szorongós barom aki ezen fennakad?

febr. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!