Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy segít pontosan egy...

Hogy segít pontosan egy pszichológus?

Figyelt kérdés

Olyat kérdez, ami segít felismerni mi a baj? Vagy csak egyszerűen az, hogy az ember kibeszéli magából?

Én tisztában vagyok vele honnan erednek a problémáim, mit tud ő hozzátenni? Meddig kell hozzá járni? Mikor mondhatja azt, hogy ,,jól van" a páciens, honnan látja?

Hogy néz ki az egész? Leülök és megkérdezi miért jöttem?



febr. 22. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Sehogy. Pénz lehúzàs.
febr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Leülsz és megkérdezi, miben tud segíteni.

Jó, ha tudod, honnan erednek a problémáid, de gondolom, megoldást szeretnél azokra. Addig járhatsz hozzá, ameddig szükségét érzed. Ha nem leszel megelégedve vele, kereshetsz más szakembert. Vagy javasolhat ő másfajta terápiát, ha szükséges.

febr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Az egyes nyilvánvalóan életében nem volt pszichológusnál, úgyhogy fogalma nincsen.

Nem biztos, hogy teljesen tisztában vagy vele, hogy honnan erednek a problémáid. De mindenesetre valamilyen cselekvésbeli változtatással a problémákat meg kell oldani. Ebben a folyamatban kísér a pszichológus, hogy legyen erőd meglépni őket és kitartani. Onnan fogod tudni, hogy vége, hogy jól érzed magad, és már nem fogod várni a pszichológussal való rendszeres találkozást.

febr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Például megmondja, hogy mikor nagymamád azt momdta, hogy nem fog szeretni, meg hogy milyen unokája vagy már, hogy nem kísered el a kúrig virágot szedni (az utca vegére, az agyvérzés után alig járó minimum 60 kilós nagyit, 15 éves, 50 kilós lányként, tudva hogy ha leesik, akkor segítség kell, hogy felvegyék) úgy nevezik, hogy érzelmi zsarolás.

Meg hogy a hasonlók miatt kialakult "szar vagyok, és úgyse vagyok jó semmire, nem kellet senkinek" érzésekkel mit kezdj.

febr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Mivel az orban elment a p@cs@ba a fodarab itt maradt es nem savallo. Egy 12 eves gyerek megtudja csinalni.
febr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Ő gyakorlatilag egy ÉLŐ kedves megértő törődő, személy aki csak veled foglalkozik és rád figyel.


Ilyet neten is találhatsz sokat és ingyen is. Persze olyat aki valóban jóindulatú és el tud vonatkoztatni a saját életétől és véleményétől.


Itt az a lényeg, hogy ez személyes élő beszélgetés, és biztos, hogy senki nem lesz ott rajtatok kívül.

febr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Valószínűleg megkérdezi miben segíthet, az életed melyik területén szeretnél javítani, milyen problémák vannak.
A többi teljesen az adott szakembertől függ. Attól is függ hogy a páciens mennyire tudatos, és mennyire nyitott.



Az én pszichológusom irányított kérdéseket tesz fel, amikből rájöhet összefüggésekre, okokra, és ezeket együtt elemezzük. Ha már sokat tudsz magadról az sokat segíthet.
Lényegében az a feladata hogy olyan legyen mint egy jó szülő, aki a legtöbbünknek sosem jutott. Validál, segít, tanácsot ad. Megtanít másképpen gondolkodni, kibogozni a sok gondolatot, szorongást, míg teljesen átlátható és könnyű lesz. Megtanít technikákra amik segítenek az adott gondodon, rossz mintádon.

Nem csak hogy külső szemmel nézi, mint egy barát, hanem irányítottan tud segítséget nyújtani is a problémáidra.


Vannak szakemberek akik mozgást, légzéstechnikákat is alkalmaznak, segítik az idegrendszer megnyugtatását és “átszabályozását” szükség esetén.


febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%

A rohadt pszichologus nem ad konkret megoldasokat. Csak szivja kona penzed.

Jo baratod legyen ,akivel beszelgethetsz.

febr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem leginkább akkor tud segíteni, ha informnácio, ismerethiány okozza a problémát, mert azt eltudja mondani szóban, rá tud világítani a helyzetre. Azontúl talán biztatni tud csak.
febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

Hát tanácsot nem ad. Kifejezetten tilos neki (krízishelyzetektől eltekintve), műhiba, ha ezt megtenné. Nem vállalhatja át a döntés felelősségét.

8-as, a barát az pont tanácsot ad a saját világlátása szerint, de senki nem garantálhatja, hogy jót. A pszichológusban az a jó, hogy objektív kívülálló. Nem pocskondiázza veled együtt az életedben előforduló másikat, nem áll kritika nélkül a viselkedésed mellé, hanem meg mer kérdőjelezni, mert nem fogadott hűségesküt neked. Szakmai tapasztalatokra alapozva viselkedésváltozás felé terel. Egy barát nem fogja megmondani neked, ha változnod kellene vagy valamire más oldalról is ránézni, mert fél, hogy meginog a barátság.

febr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!