Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beleszerettem az egyetemi...

Beleszerettem az egyetemi oktatómba?

Figyelt kérdés

Van egy oktatóm az egyetemen, és úgy érzem, hogy szerelmes vagyok belé. Mindössze két félévig tanított, de annyira karizmatikus, okos és művelt, hogy azonnal felkelti az ember figyelmét. Ehhez jön pluszban, hogy nagyon jóképű is. Már nincs nála órám, de at érzés így sem múlt el. Már közel két éve érzek így.

Nyilván nem ment el a józan eszem, van köztünk vagy 25 év korkülönbség, de ilyen intenzív érzéseket még sosem éltem meg. Az eszemmel tudom, hogy ez nem igazi szerelem, mert róla, mint emberről semmit sem tudok, de mégis így érzem.

Volt-e valaki hasonló helyzetben, amikor a plátói érzések ennyire elhatalmasodtak rajta? Mennyi idő, amíg ez elmúlik? Ez normális érzés egyáltalán?



febr. 23. 01:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
35%
Hagyd a fenébe az idősebbeket, csakis a korodbeliekkel ismerkedj (max.+5 év).
febr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
16%
Nekem három évfolyamtársnőm jött össze tanárral az egyetem alatt, mindháromból házasság, gyerekek lettek, azóta eltelt 20 év, és máig együtt van mind a három pár. Igaz, náluk nem volt 25 év a korkülönbség, de minimum 15 mindhárom esetben megvolt, egyiküknél pedig ott is 20 körül volt az eltérés. Ha egyedülálló az oktató, akkor akár tehetsz is egy próbát nála, szerintem hízelegni fog neki, hogy egy 25 évvel fiatalabb nőnek bejön.
febr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
57%

#12: „Ha egyedülálló az oktató...”


Ha eddig nem volt az, akkor majd varázsütésre azzá válik, miután a kérdező próbát tesz nála, ahogy azt javasolod neki :))

febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
85%
Felejtsd el minel hamarabb es kezdj el a valosagban elni. Nagyon kellemetlen dolgok lennenek ha ezt felvallalnad, sajnalom
febr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
18%

#14


Mondj egyetlen ilyen dolgot.

febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit más a sztorim, de valamilyen szempontból hasonló, úgyhogy leírom. Még tini koromban nagyon "szerelmes" voltam egy magyar YouTuberbe, tényleg én is eljutottam arra a szintre, hogy arról fantáziálgattam, milyen lenne találkozni, egymásba szeretni, együtt lenni vele... Utólag már látom, hogy ez azért történt, mert volt bennem egy csomó felgyülemlett "felesleges" szeretet, amit nagyon szerettem volna valaki iránt kifejezni, de nem volt senki olyan a környezetemben, akit el tudtam volna ezzel árasztani, ezért kreáltam magamnak egy fantáziát, és azon vezettem le ezeket az érzelmeket. Akkor múlt végül el a dolog, amikor lett egy igazi párom, aki a kortársam volt, egy suliba jártunk, és végre egy "valóságos" helyzetben tudtam kimutatni a szerelmemet valaki irányába. Lehet, hogy nálad is ez van, hogy vágysz egy szerelemre, szeretnél valakihez kötődni, és most a professzorodra tolod rá ezeket az érzelmeket. De nem őt szereted, nem hozzá vonzódsz, hanem egy ideához, amit felépítettél róla, egy fantáziához, ami nyilván pont a saját ízlésedhez van szabva.

Szerintem fogadd ezt el, hogy oké, van ez a fantáziám, de tudatosítsd magadban, hogy ennek a fantázia talaján kell megmaradnia kizárólag. Próbálj meg társaságba járni, korodbeliekkel ismerkedni. Fogsz majd olyan társat találni, akit majd magáért fogsz ennyire imádni, nem pedig azért a képért, amit magadban felépítesz róla.

febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!