Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy az alábbi...

Normális, hogy az alábbi esetben sokszor még az autósok vannak felháborodva?

Figyelt kérdés

Nem egyszer olvasni olyat, hogy kiszökött cicát vagy kutyát elgázolnak az autóval, és ilyenkor sokszor még az autósok akarják a gazdát feljelenteni, meg kártérítést követelni, stb.

Na most egy ilyen cica vagy kutya elütésnél az autón legfeljebb a lökhárító törik össze vagy rongálódik meg - ez ugye a további használatát, működését nem befolyásolja. Az állat viszont sokszor elpusztul, vagy el kell altatni sérülései miatt. És még van pofájuk az autó tulajoknak pattogni? Nem felháborító szerintetek? Az autó csak egy használati tárgy a cica meg egy élőlény volt...



febr. 26. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Normális, igen.

Mert pl. én nem szeretném elütni a te kutyádat, mert minden állatot szeretek. Félrerántom a kormányt, lemegyek az útról. Vagy félrerántom és épp ot jön egy másik autó.


Ha csak simán elcsapom az állatodat, akkor alap esetben nem lesz bajom, de igenis veszélyezteti a forgalomban résztvevőket, ha valami csak új kiszaladgál eléjük.


Én erre nagyon nagyon figyelek. De ha elütnék valamit, lehet, hogy belőlem is előjönne az ideg, egyrészt mert megijednék, másrészt nekem lelkileg nagy sokk lenne, hogy elütöttem egy kisállatot, hiába vigyáztam, mert a gazdája nem figyelt rá rendesen.

febr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

Azért tudnak nem kis kárt okozni az autókban, és nem 2ft kipofozni.

Hiába nem kedvelem az autósokat, nekik adok igazat.

A kutyákért ám se kár. :)

febr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Valaki mondjuk azzal jár dolgozni, te meg a kutyádat nem bírod kerítésen belül tartani, ami a kötelességed. Gyakorlatilag miattad van elütve. Sokszor pl. lámpa is sérül, valszeg nincs autód, vagy vmi ezeréves van, ha szted ezek filléres tételek.
febr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
És a szarvasokat miért nem tartják féken?
febr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen normális, kárt okoztál nekik.
febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Katona Dius ***** válasza:
100%

Nos ha biztonságban tartod az állatodat, nem fogják elütni.

Nekem a macskáim és a kutyám is biztonságban vannak, nem fogja őket a fene sem elütni.

febr. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
#4 Szarvas nem fog neked a fővárosban forgalmas körúton futkározni. Vannak táblák, amik figyelmeztetnek, hogy hol kell jobban odafigyelni a szarvasikra. Viszont, ahol én lakom körúton 2x is volt, hogy a kutya a forgalomba befutott. Egy kocsis, hogy kikerülje, majdnem felborult az egyik esetnél. A kettő marhára nem ugyanaz.
febr. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Igen, normális.

Az állatért a gazdája felel.

Az autós meg nyelje be azt a pár 10 - pár 100 ezer Ft költséget, csak mert valaki nem képes betartani a rá vonatkozó szabályokat, törvényeket?

Értem én, hogy lelki trauma, de gondoljon arra az illető, hogy ő a felelős állattartó, csakis saját magát okolhatja

febr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szolovjov ***** válasza:
15%
Az a leggázabb, hogy nem nagyon szoktam látni féknyomot az elgázolt állatok előtt. Meg sem próbál a többség megállni fészfékezéssel.
febr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9: Ja, tiszta kár, hogy nem találtak még fel a mérnökök egy olyan rendszert, ami segíti, hogy blokkolás nélkül a lenagyobb fékerőt ki lessen fejteni. Mert akkor nincs féknyom a vészfékezés után. Milyen kár...
febr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!