Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan vagyok felháborodva,ho...

Jogosan vagyok felháborodva,hogy nagyanyám a 11 éves unokahúgomat azért szekálja,hogy x lábai vannak?Az unokaöcsém augusztusban lesz 2 éves, rá meg azt mondja,hogy kiállnak a fülei.Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
A nagyszüleimmel éltem, de már elköltöztem. Én vagyok a legidősebb lány unoka. Engem azért szekáltak, amikor kövér voltam,hogy kövér vagyok,az unokatestvéreimre meg talált mást. A jó múltkor azt mondta a gyerekek anyjának,hogy ő nem kertel,megmondja az ő szemébe is,hogy a lányának rohadt rossz formájú lábai vannak.. Erre a nagynéném persze felháborodott,és szerintem igaza is volt. Hogy mondhat valaki ilyesmit a saját unokáira? Meg a saját lánya szemébe,hogy milyen gyerekeket szült?
2023. márc. 28. 15:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%
Mondani éppen mondhat ilyet is, de a dolgon változtatni nem lehet.Egyébként is a nőknek sokszor éppen a széles csípőjük miatt X lábaik annak.
2023. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
A kedves mama, arra fogva, hogy ő már idős és "már megmondhatja" meg "ami a szívén az a száján, ő ilyen őszinte típus" meg amikkel még szokták a bunkóságukat magyarázni, szóval a mama jó nagy paraszt és kisgyerekeket bánt meg, meg az édesanyjukat. Csak mert ő jól megmondta az őszintét.
2023. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Én ezek után elhordanám mindennek a nyanyát és mindezt úgy, hogy közben mélyen a szemébe nézek!

De elsősorban azt mondanám, hogy az unokák 90%-ban a nagyszülőkre hasonlítanak, tehát mindent tőle örököltek!

Vegye már észre magát...

2023. márc. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen jogos a felháborodás. Mindenkinek vannak hiába, és azokat lehet normális módon is megemlíteni, de egyáltalán nem lenne szükséges...
2023. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
"Hát mama, volt kitől örökölni... Már ha érted, mire célzok. Egyébként komolyra fordítva, szerinted nem getzi undorító egy kisgyerekbe így belerúgni?" Valami ilyesmit szólnék vissza.
2023. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon sok szempontból problémás a mama viselkedése. Remélem, a gyerekeknek a szüleik egy olyan környezetet teremtenek otthon, ahol szeretve és elfogadva érzik magukat. Ettől függetlenül ha az unokatestvérednek valóban x-lábai vannak (nem tudom, hogy van-e bármilyen alapja a megjegyzésnek, vagy nettó rosszindulat volt), akkor el kellene vinni ortopéd szakorvoshoz, mert kezeletlenül hosszabb távon a térdízületekben porckopás alakulhat ki a kiegyensúlyozatlan terhelés miatt.
2023. márc. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
És miért nem meri senki a nagyika jelenlétében megnyugtatni azokat a gyerekeket? Csak annyit kellene mondani, hogy kivételesen szerencsés család vagyunk, hogy egy bolond nagymamának minden unokája szép és okos lett. Nem kell bántani érte a nagyit, nem az ő hibája, de szegény már régebben is ilyen kis buta volt. Kész.
2023. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Jogosan. Csak éppen az hogy te itt hőzöngsz, meg szidatod a vénasszonyt, semmit sem segít a gyerekeken. A mámi előtt is kinyitottad a szád hogy nem oké a dolog, vagy csak itt a gyakorin?
2023. márc. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
Tehát be is látja a jellemhibáját, de még így sem látja gondnak? Szembesíteni lehet ezzel a stílussal.
2023. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Jogos teljesen.
2023. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!