Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az baj, ha valaki szeretne...

Az baj, ha valaki szeretne gyereket, de feleséget nem?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy én még nem láttam olyan embert, aki ne szeretné a gyerekét vagy ne kötődne hozzá. Ellenben olyant nagyon sokat, akit idegesít a felesége, mert örökké kritizálja vagy gyűjti a baját fölöslegesen hülyeségekkel. Kollégáim is sokan ilyen sztorikat mesélnek. Mondjuk a mai világban inkább a fordított irányt mondják a legtöbben, hogy "jaj csak legyen párom", a gyerek az opcionális, de vannak, akik meg pont, hogy gyerekre vágynak inkább és a társ csak szükséges nyűg. Most lehet kisarkítottam kicsit, de szerintem érthető.

febr. 27. 14:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Bajnak épp nem baj, csak anya nélkül nehezen lesz gyereked. Az meg a gyereknek nem jó ha a szülei utálják egymást.
febr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%

Az baj.

Egy gyerek összehozásához szükséged van egy ellenkező nemű társra. Jelen esetben ezt az ellenkező nemű társat nem azért választod, hogy a gyerek megszületése után azt egyedül neveld. Ezért célszerű olyat találni, akivel együtt is tudsz élni.

Akiket példaként felhoztál, azok sikeresen beleválasztottak egy olyan társba, akivel összeférhetetlenek. Az meg már csak őket minősíti, hogy ezt a tényt nem vették észre időben. Mivel ez nem minden párra jellemző, ezért ne belőlük indulj ki!

febr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

"még nem láttam olyan embert, aki ne szeretné a gyerekét"

Mert rózsaszín felhőcskén sétálgatsz.

Nézz utána jobban.

febr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
94%
Valahogy mégis sok szülő végleg távozik a háztartásból.
febr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%
Nekem erről a Gáspár Evelin jutott eszembe. Ő mondta, hogy ha nem talál magának végül párt, képes lenne örökbefogadni egyedül. Bár az övé eléggé szomorú eset, akiket te leírtál inkább csak megállapodtak valaki mellett, mivel szociális norma, hogy egy idő után muszáj. Aztán nyílván kijönnek egy idő után a konfliktusok.
febr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
31%
Már nem a középkorban vagyunk, nem égetnek meg, vagy köveznek meg, ha házasságon kívül gyereked születik. Amúgy is mára már csak az adókedvezmények miatt éri meg házasodni, más értelme nincsen (hacsak nem vallási megfontolásból teszi valaki). Ha megfelelő anyagi háttérrel rendelkezel, akkor bármikor felfogadhatsz béranyát, és egyedülálló apaként neveled a gyereked. Ez se olyan ördögtől való, sokan nevelnek egyedül gyereket. Statisztikailag egyébként az egyedülálló apák által nevelt gyerekek kisebb eséllyel kezdenek bűnözésbe, kerülnek börtönbe mint az egyedülálló anyák által nevelt gyerekek, tehát még csak azt sem lehet mondani hogy a gyereknek szörnyű élete lesz ha egyedül neveled fel. Sok nő csinálja ezt külföldön is, hogy mesterségesen megtermékenyíti magát, és egyedül nevel gyereket. A hollywoodi hírességek között is egyre gyakoribb. Úgyhogy a kérdésedre válaszolva, szerintem egyáltalán nem baj ha szeretnél gyereket, de házasodni meg nem. Főleg a mai világban ahol a házasságok fele amúgy is válással végződik
febr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%
Itthon illegális a béranyaság. Nyilván minden kijátszható, de elég nehéz lenne így papírokat szerezni a gyereknek.
febr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%
Nem baj. Fogadhatsz örökbe is akár. Béranyaság nem tudom mennyire működik itthon, de ezért simán kimennék külföldre annyi időre olyan elkötelezettséggel, hogy állampolgár legyek meg minden ami kellene ehhez aztán esetleg vissza ha azt akarom.
febr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
75%
#7 Uniós ország vagyunk, elég átmenni Szlovákiába, Csehországba vagy Lengyelországba és meg is van oldva. Amúgy meg hazánkban sem teljesen illegális a béranyaság. Az üzletszerűen elkövetett béranyaság az. Ha van egy ismerősöd aki vállalja neked, írtok róla egy szerződést az legális. Viszont az valóban tiltott hogy bizonyos cégek ezzel foglalkozzanak
febr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ellenben olyant nagyon sokat, akit idegesít a felesége, mert örökké kritizálja vagy gyűjti a baját fölöslegesen hülyeségekkel."


A másik felet is meg kéne hallgatni, milyen felesleges hülyeségekkel kritizálja. Apukám, dobd a gatyádat a szennyesbe, a fészbúk helyett ha napi 20 percet le tudnád foglalni a gyereket, míg én pl lezuhanyoznék. Ilyenek.


A gyerek főleg a felesleges nyűgjeivel idegesítene, úgyhogy neked se nő, se gyerek nem kell szerintem.

febr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!