Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Feleségem 450. 000 nettót...

Feleségem 450. 000 nettót keres, de nem szereti a munkahelyét. Fel akar mondani, de gyereket is szeretnénk. Mennyi bevételtől esnénk el, ha munkanélküliként esik teherbe?

Figyelt kérdés

2019. szept. 19. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
350 ezertől biztosan elesnétek.
2019. szept. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább 380-at mondanék.
2019. szept. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs munkaviszonya, amikor szül, akkor a gyerek 3 éves korág gyest kap csak, nettó 25 ezer valamennyi.

Plusz 12 ezer családi, de az mindenképp jár. TE igénybe veheted a 10 ezer adókedvezményt. Illetve van lehetőség arra, hogy a gyerek kb fél éves korától megigényled te a gyedet, és dolgozol mellette. Ennek összege a bruttód 70%-a, mínusz 25%. De a maximuma valami 160 ezer körül van jelenleg.

Ha pedig van munkaviszonya a feleségednek, akkor az első kb fél évben csed, a brutttó fizujának 70%-a mínusz 25%, majd ugyanúgy a 160 ezer körüli max gyed a gyerek 2 éves koráig, és 3 éves korig 25 ezer gyes.

Szerintem nem mindegy.

2019. szept. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem akkor vállaltok gyereket, mikor stabil munkahelye van mindkettőtöknek?
2019. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Keressen másik munkát. Vagy ha most akartok gyereket, akkor addig maradjon itt.

De az hülyeség, hogy felmond, nem is keres másikat, és úgy akar gyereket.

2019. szept. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Most vagy új állás szerintem, vagy gyerek. Ha gyerek, akkor bírja ki azt a nèhány hónapot, aztán èvek múlva felmond, ha lement a szülèsi szabadság. Ha új állás, akkor meg előbb dolgozza be magát, ha próbaidő után jelenti be, hogy csá mentem szülni, szerinted hogy várják majd vissza?


Továbbá ha a fèrj van gyeden, a felesèg munkanèlküli, akkor neki tb-t fizetnie kell, a nyugdíj szolgálati időre ès összegre is negatívan hat.

2019. szept. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Utolsónak igaza van.

Vagy munkahely váltás, betanulás, próbaidő letelte, stb. és majd utána gyerek. Vagy marad összeszorított fogakkal, innen megy szülni és majd ha vissza kell menni dolgozni, eldönti mi legyen.

Én a helyében utóbbit választanám.

A CSED a jelenlegi bruttó bérének kb. a 70%-a, ami azért nem mindegy, hogy befolyik-e egy csecsemő mellett a kasszába, vagy sem.

2019. szept. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Dolgozni nem azért járunk, mert szeretjük a munkánkat.


Jól írják a többiek: vagy váltás, és tolni a babavállalást vagy marad és majd vált a gyed letelte után.

2019. szept. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
de lehet, h amérgező munkahelyi környezet miatt nem esik teherbe?
2019. szept. 20. 12:04
 10/11 anonim ***** válasza:
ha 450 et keres, gondolom keresett szakmája van, váltson.
2019. szept. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!