Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Akkor leszel igazán felnőtt,...

"Akkor leszel igazán felnőtt, ha mindkét szülődet elveszted!" - Balázs Andi mondta ki ért egyet vele?

Figyelt kérdés
febr. 28. 17:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Én még akkor se szóval ez nem állja meg a helyét.

A szüleim ma is olyanokra képesek amikre és 40 évesen sem. Elintézni olyan dolgokat vagy embereket, amiket én ma se tudok. Cégeket is vezetnek. 4 et és a nevük sem kicsi.

Én szerintem 100 évesen se nőnék fel hozzájuk soha.

febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Ez hülyeség!

Attól, hoyg valakinek élnek a szülei, még lehet felnött, csak természetesen önállósodnia kell, nem a szülök nyakán élni!

febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
*amikre én
febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki lehet felnőtt, nem ettől függ, egy 18 éves is lehet az, ha olyanok a körülmények. Azzal a részével értek egyet, hogy a szüleinknek (jó kapcsolatban) mi mindig a gyerekei maradunk. Én 40 évesen is haza mehettem akármikor, ha kellett valami, mindent megadtak és gyerek státuszban érezhettem magam. Persze nem a rossz értelemben. De amikor a szüleink meghalnak, már nem lesz hova "haza menni", nem lesz aki mindig segít a bajban, ahova haza rohanhatsz. És akkor leszel ilyen szempontból felnőtt, amikor nem lesznek szüleid, akik bárhol bármikor segítenek.


Nyilván az én otthonom is a sajátom, a férjemmel, a gyerekeimmel. Szeretjük, imádjuk egymást. A szülői ház, a szüleinkkel viszont másmilyen "otthon" volt és más az élet úgy, hogy tudom, nincsenek már.

febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem értek vele egyet.

Inkább Balázs Andit jellemzi ez a mondat. Hogy ő sosem tudott lelkileg önálló lenni a szüleitől, ezért amíg éltek a szülei, ő végig gyerekként viselkedett.

febr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
Hülyeség..
febr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

Inkább ez egy folyamat.

Milyen cuki egy óvodás mikor először hozza a lapátot és a seprűt, mert közreműködne a felnőttes dolgokban, és így tovább.

Aztán a rádöbbenés, hogy halandó vagy, az ártatlanság kora, az érés és így szép apránként eljut az ember a szerelemhez, barátságokhoz és a veszteségekhez egyaránt.

Mostanában a jóléti társadalmakban, egyre több ember megéri, hogy szinte csak nagyszülőként veszíti el a szüleit, akkor ők addig nem felnőttek, hátö.

febr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Baromság. Mindkét szülőm meghalt. (Bár apám nem számít, mert nem volt része az életemnek.) Nem érzem magam felnőttebbnek, mint amikor éltek.


Annyi, hogy nincs "felettem" senki rokon, aki meghalna, én vagyok a következő. De ez nem felnőttség.

febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A 7#-el értek egyet.
febr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Ez akkora baromság, hogy akár a Kasszás Erzsi is mondhatta volna.
febr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!