Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyermekként sok trauma ért és...

Gyermekként sok trauma ért és nevelőszülőkhöz is kerültem. Vidámak próbáltam mindig tűnni, de érzem, hogy van bennem egy alap gonoszság és harag. Ezt a gyermekkori törés okozta?

Figyelt kérdés
Sajnos magamban még annak is rosszat kívánok aki nem bántott, vagy akár jó volt hozzám. Közben meg édesen mosolygom rá, és ùgy teszek mintha a világ legcukibb nője volnék. Párkapcsolatban ugyan ez. Mitől van bennem ez a kettősség? Gyerekként egyébként majdnem minden oszt társam bántott, és épp azért kerültek is, mert nem a szülők neveltek fel, így más volt a gondolkodás is mint a korombelieknek. Rengetegszer áldozat voltam, nem tudtam/mertem visszaszólni otthon meg el sem mertem soha mondani mit csinàltak velem, helyette mosolyt, boldogságot és jó kedvet színleltem.
febr. 29. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Le is írtad a választ. Nem mered kimondani, így inkább mosolyogsz helyette.

Szerintem nem jó mindent magadba zárni, mert továbbra is dolgozik benned, és így nagyon meg fogsz keseredni.

Keress valakit, akivel beszélgethetsz, akinek mindent elmondhatsz. Legalább egyszer add ki magadból. Ha nincs ilyen jó barátod, akkor keress segítőt, szakembert.

febr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy a kapcsolatomban,pont jobb volna a hallgatás. Épp,hogy nem hallgatok,és a mérhetetlen dühöt,haragot palástolás nélkül rázúdítom a barátomra. És ez nagyon nem jó.
febr. 29. 09:46
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Engedd ki magadból a gonoszságot, mert a frusztrációba beleőrülsz. Basszál nyakon mindenkit aki a közeledbe kerül.
febr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Épp mondtam ezt neki is.Olyan, mintha senkivel nem passzsolnék, senkivel nem lennénk összeillőek,mert mindenkibe találok valami hibát, ami olyan haragot és dühöt gerjeszt bennem, hogy nem írom le inkább ezt az érzést...
febr. 29. 09:47
 5/11 anonim ***** válasza:

4: Akkor lehet, hogy neked nem egy barát, hanem egy segítő.

Érthető, hogy nem tudtad még feldogozni azokat, amik történtek veled, ezért jó lenne komolyabban foglalkozni vele.

Szerintem olyat mindenki érez, hogy senkivel sem passzol igazán :D Ahogy felnőtt lesz valaki, rájön, hogy nem minden tökéletes, még a szerelem sem.

febr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De annyi próbálkozás volt már, annyi félresikerült, sikertelen randi. Kapcsolat is volt 4. Nem hiszem el,hogy egy sem működött... Olyan,mintha tényleg nem tudnék senkit sem szeretni,és elfogadni sem,úgy ahogyan van.
febr. 29. 09:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6: Hát ez nem egyedi egyáltalán. Annak is van sok gondja a randizással, kapcsolatokkal, akinek egyébként rendben van az élete.

Viszont tényleg kérj segítséget a gyerekkori traumák feldolgozásában.

febr. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
Sok embernek volt szar gyerekkora, mégse kívánnak ilyeneket másoknak. Nem érdekel, hogy ki mit mond, ez qrvára nem mentség.
febr. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezért írtam,hogy olyan mintha lenne bennem egyfajta gonoszság is.
febr. 29. 10:15
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8# azt azért ne felejtsük el, hogy mindenki másképp dolgozza fel a traumákat, mert minden ember más. Én megértem a kérdezőt, én is ilyen voltam. De 90%ban meggyógyultam. Mert önmagamat szeretem a legjobban, senki mást.
febr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!