Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az áldozat típusú emberek...

Az áldozat típusú emberek mitől lesznek áldozatok?

Figyelt kérdés

Mi határozza ezt meg? Genetika, vagy rossz karmával születik az illető? Vannak az áldozatok és a bántalmazók. Lehet, hogy valakiben mindkettő meg van. Bárcsak egyenlőek lennénk mi emberek, de ez egy utópia, sosem fog megvalósulni. Mert mindenki másmilyen, más adottságokkal, tulajdonságokkal rendelkezik. Bárcsak megszűnne a gyűlölködés, az állandó viszály a Földön.

A világot a szeretet tartja össze. Sajnos én sem vagyok jó ember, én is bántottam meg embereket nem szándékosan. Számos jellemhibám van nekem is. Olyan jó lenne, ha egyenrangú, harmonikus viszony lenne minden ember között. Mindenkinek szüksége van hús-vér, jól működő, személyes, élő emberi kapcsolatokra, szerelemre, barátokra. 20/F



febr. 29. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy annyira rossz ember lennél, ha betudod ismerni a hibáid.

Az áldozat típusúak gondolom azok, akiknek az önértékelésük nincs rendben, nem tudják elfogadni magukat.

febr. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hogyha ez szentimentalizmus, akkor vállalom. Hidakat kell építeni az emberek között, az árokásás helyett. Nekem is dolgoznom kell a jellemhibáimon, hogy minél közelebb legyek a tökéleteshez.

Sajnos elég távol vagyok a tökéletestől.. 🙁 A szeretetet nem lehet könyvekből megtanulni. Akárhány könyvet elolvashatsz. A szeretet szívből jön. ❤️

febr. 29. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom főleg a neveltetés, és a korai évek utóhatása. Mondjuk a legtöbb viselkedési zavarunk is pontosan abból az időszakból származik. És hát lehet részben genetika is, mivel bizonyos instabilabb elme fogékonyabbá tehet mind a bántalmazóvá, mind az áldozattá válássá is.

Ha meg nagyon misztikus irányba is el akarjuk vinni akkor ezek mellett igen akár a karma is. Hiszen az határozza meg hova születünk, és mit érdemlünk, vagy mit kell megtanulnunk leckét a fejlődéshez.

febr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudják kimondani,, hogy "NEM!"; rossz szülői minta-neveltetés; vagy rossz egyéb szocializációs környezet; rossz korai beidegződések.
febr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9%
2 A szívből nem szeretet jön, az csak egy izomcsomó a vér jön belőle mert pumpálja. De valahonnan arrafelé jön a szeretet, talán a csecsemőmirigy, nem tudom de a hormonokat kellene inkább elővenni nem a szívet ami csak ott pumpál.
febr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Neveltetés, az illető természete, tanult és látott viselkedésminták, én ezeket mondanám. Karmában én magam sem tudom, mennyire hiszek, de vannak, akik igen, szóval akár ebben is lehet valami.
márc. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!