Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány évesen voltál igazi...

Hány évesen voltál igazi depressziós,meddig és miért?

Figyelt kérdés
én nő vagyok,16 évesen diagnosztizáltak két hónapot töltöttem a klinikán,majd 18 évesen megint két hónapot. voltak más visszaeső öngyilkosok is. okai: 14 évesen apa hirtelen meghalt balesetben,szülinapom előtt.pont elballagtam,középiskolás lettem,3 hónapra rá ,karácsonyra már üj pasija lett anyámnak.eladta a házat,feleakkorába költöztünk,telefon nem volt,a barátaimat elvesztettem ęs a szerelmem akivel azt hittem ha felnövünk összejövünk. a pasi fogdosott,mikor fél év után elmondtam anya engem szidott le. még fél évig jártak de a pasi megcsalta korombelivel.suliban csúfoltak,pedig így is próbáltam mindenkire mosolyogni. anyám dolgozott meg pasival volt.sokat voltam egyedül nappal és éjszaka is. egyik éjszaka felvágtam ereim,éjszakából jött és leszidott.később már csak két percen múlt a mentősök szerint. gyomormosás,infúzió.ütöttem ott a falat,mert nem akartam élni. talán 1- 2 dolgot kibìrtam volna,a gond az volt sztem,hogy mindent egyszerre vesztettem el,s házunkat,a sulimat,a szüleimet,barátaim,szerelmem,bármi ami gyerekkoromhoz kötött,lecserélve az életem,és apám egy fogdosós pasira. lettek barátaim,de 18 ęvesen visszaestem anyám azt mondta őt kísérem korházba,de engem vitt befekvésre,vitte a naplóimat a dokinak adta,kiderült évek óta olvassa,és nem értették miért sírok.s következő 20 èvben gyerekeim lettek,férjem,de anyám még sokkal rosszabb lett. s fb- on is sokszor lehordott mindennek.persze nem reagàlok.gyerekeket engedem. azóta még 8 pasin túl van,velük nem volt bajom.utáltam a szerelmi" öngyilkosokat,akik egy szakítás miatt. kis idő és túlléptek volna. főleg ha szerető családjuk van.én próbáltam másfél évig kitartani.senki nem mentett meg. a feketében járó osztálytársakat is utáltam akik az élet kemény" ezt adják elő,közbe jó dolguk volt... csak az akkori érzések,most már nem kicsinyítem le senki szenvedését,írjatok mikor és meddig tartott a depressziótok? mitől alakult,mitől lett jobb?
márc. 3. 07:21
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Sajnálom, de te erős vagy! ❤️
márc. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
14 évesen meghalt mamám, ő nevelt anyuval, mivel apámat nem érdekeltem, akkor eléggé mélypontra kerültem, voltak jobb időszakok az életemben, de igazán sosem múlt el a szar. Elmúltam 30, nap mint nap szenvedek.
márc. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Nálam a depresszio ok nelkul jön.


(Nekem is meghalt apa, és pont akkor szűnt meg a cég is és lettem munkanélkuli is, es pont akkor jutott eszébe csalni elhagyni az exemnek is, ez mellett anyám elkezdett rágalmazni es lek-zni engem)


De nekem a depresszio soha nem ugy jön hogy mert ez meg mert az.


Hanem a b.dös nagy semmitol.

Pl dolgozom éldegélek elvagyok a magam kis életében, aztán hétvégén nem tudok felkelni! Fizikai erőm semmihez nincs belul mély sivárság üresség halálvágy. Es nincs rá lelki/pszichés ok. Tőlem es az életemtől független.


A kulső ingerek által érzett ketsegbeesés vagy tehetetlenségérzés az nem depresszio.

márc. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

*Én már péntekenként néha imádkozom hogy szombaton ne jöjjön rám a depresszio mert annyi tervem van, annyi mindent megkéne hétvégén csinálni amit hétkoznap nem tudtam randim is lesz.

És jön a szombat reggel és kezdődik. Zombi leszek. És legyűr maga alá. És az győzött. Már megint. Elment az egesz napom fetrengéssel és azzal hogy szoszerint zombiként létezem.


Ez a depresszio.

márc. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

A depresszionak nincs oka. Az betegség. Pl mint a nátha vagy covid. Nem azért gyür le mert oka lenne. Hanem mert betegség! Mindenfél indok nélkül!


Aki indokokat keres hozzá, az csak értelmet akar belevinni. Ugyanugy értelmetlen, mint az influenza.

márc. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%
Agyi neutron szint zavara vagy ilyesmi a háttere. Nem merültem bele.
márc. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%

"...Amikor az agy nem működik megfelelően, a felsoroltakból egy vagy több funkció károsodik, amelyeket a tüneteik és jellegzetességeik alapján lehet meghatározni. A depresszió középpontjában az érzelemszabályozás területe érintett, de a tünetek alapján minden más funkcióban lehet eltérés.


Minden érzésünk, hangulatváltozásunk, gondolatunk, érzékelésünk és viselkedésünk kapcsolatban áll az agyunk idegsejtjeinek működésével. Az agy területén több, mint 1 milliárd idegsejt (neuron) található, melyek köré szerveződik a komplex idegrendszeri hálózat. Az információ elektromos jelátvitel során terjed az egyik neuron végződéséről a hozzá kapcsolódó neuronra (szinapszis). Az idegsejtek nem közvetlenül kapcsolódnak egymáshoz. Egy kis rés található 2 neuron között (szinaptikus rés), amelyet különböző ingerületátvivő anyagok vagy “neurotranszmitterek” hidalnak át."

[link]

márc. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%
1. Vagyok? Miért lettem lepontozva?
márc. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mindenhova "hajrá sziát" író troll, lepontoz minden normális választ komoly kérdésekben, az ezernyi profiljáról. És a sajátját felpontozza.
márc. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9, ha ez így van, akkor a 8. válaszom miért van meg mindig 0-ra pontozva?
márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!