Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alapvetően jó vagy rossz az...

Alapvetően jó vagy rossz az ha egy ember nyers, szókimondó?

Figyelt kérdés

A legtöbb emberben van egy bizonyos fék, hogy mi az amit őszintén szemtől szembe meg mer mondani másoknak míg egyesek pedig mindent megmondanak. Például egyik ismerősöm esete: el ment egy üzletbe, nézegette az árukat hogy melyik a neki való és kérdezni akart az egyik eladótól. Az meg szimplán csak ráförmedt és lekezelően válaszolt neki. Mire az ismerősöm: akkor most már ezt is tudjuk meg azt is hogy maga egy hatalmas bunkó.

Szerintetek jó vagy rossz ha az ember ennyire őszinte? A legtöbb ember azért nem merte volna így megmondani szemtől szembe hogy egy bunkó az eladó.



márc. 5. 08:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Inkább legyen szókimondó. Én voltam mindkettő. Azt tudom, hogy amikor magamba fojtottam a véleményemet, belül emésztett és megbetegített. Stresszevő lettem és epebeteg.

Elkezdtem kimondani a dolgokat és jól vagyok. Persze nem mindegy, hogyan, az asszertív kommunikáció a legjobb út mindkét félnek.

Csak azt tudom, hogy semmivel se tartom okosabbnak, aki magába fojtja és lenyeli a megjegyzéseit.

márc. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Bizonyos esetekben és helyzetekben teljesen jó, ha valaki szókimondó és meri vállalni a véleményét és nyilván vannak olyan szituációk amikor inkább jobb "elengedni" és feleslegesen nem belemenni egy olyan konfliktusba vagy épp megsérteni mást, aminek nincs is semmi értelme. Itt most nem a leírt esetre gondolok, hanem szimplán általánosságban írtam.
márc. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem jó az.De nem mindenáron.Tapintat nélkül mit sem ér.
márc. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
Van különbség a szókimondás és a bunkóság között. Normális stílusban is meg lehet fogalmazni dolgokat, nem degradálva, lealázva a másikat.. A bunkók tipikusan mindig az őszinteség zászlaját lobogtatják, hogy így leplezzék bunkóságukat és ezen címszó alatt bármilyen sértést, szidalmat mondhatnak a másik embernek, akár emberi mivoltát is megkérdőjelezheti a másiknak, mert hogy ő csak "őszinte". Hajadra kenheted a nagy őszinteségedet..
márc. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Vannak olyan helyzetek, amikor ez nagyon bántó tud lenni, de magadért vagy másért kiállni nem bűn. Alapvetően jó ha őszinte az ember, de nem minden helyzetben. Pl ha valaki megajándékoz nem mondhatod hogy hú de xar miközben szívből adja, mert azzal elrontod a kedvét. Szerintem ésszel kell az embernek szókimondónak lennie, mert nem minden helyzetben ez a jó döntés.
márc. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

A szókimondás jó dolog. Az egyetlen ok, amiért ez a kérdés felmerül, hogy sokan összemossák az őszinteséget a tahósággal (a #4-es nagyon szépen fogalmazta).


Viszont a te példád más téma. Az ismerősöd a passzív-agresszív, lekezelő viselkedésre nyílt agresszióval válaszolt. Ez nem a szókimondás kérdésköre, hanem egóharc. Nem mondom, hogy nem értem meg, de más.

márc. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Összességében rossz.

Jó az őszinteség, de tapintat nélkül durva, faragatlan, műveletlen emberre jellemző. És még büszke is rá.

márc. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Az őszinteség jó, de a tálalás is számít.
márc. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Szokták mondani az őszinteség "kétélű kard" mert lehet vele gyógyítani, de sebezni is.
márc. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Erény lenne a szókimondás? Én több embertől megkaptam már, hogy fogyatékos vagyok. Aminek az igazságtartalmát én nem akarom kétségbe vonni, de ennyi erővel azt is mondhatták volna nekem, hogy "dögölj meg", az se lett volna kevésbé bántó.
márc. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!