Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elégséges kifogás és magyaráza...

Elégséges kifogás és magyarázat ebben a helyzetben az, hogy "de hát tudod, hogy ő ilyen!"?

Figyelt kérdés

Elismerem, én is ölég paraszt voltam, de most nem ez itt a kérdés. A történet:

Anyám egyik unokatestvére időnként el szokott jönni szüleimhez. Ő egy olyan ember, akinek kb. mindennel baja van, mindenben hibát talál és ezt elmondja kéretlenül is. Nálam rendszeresen azzal reklamál, hogy miért nem nősültem meg és miért nincsen gyerek. Mindezt nem érdeklődés szintjén, hanem számonkérően. De ilyen apróságokat is szóvá tesz, hogy "miért ott áll a kocsitok", vagy egyéb jelentős kérdések az életben. Mindig mondták a szülők, hogy hagyjam rá, ne foglalkozzak vele, ő ilyen, mindig is ilyen volt, soha nem fog megváltozni. Én meg legutóbb amikor itt volt és megint jött a megjegyzésével, visszakérdeztem, hogy "És nálatok otthon Katival minden rendben? Melyik pózt szeretitek a legjobban? Élvezi az asszony, amikor bevered neki a lompost?" Nem biztos hogy pont így, de a hozzászólásom lényege ez volt. Ő egy darabig csak nézett vissza, majd alaposan felb.szta magát és hozzákezdett veszekedni, kikérte magának a stílust (én közben elmentem haza, nem a szüleimmel lakom, meg nem volt időm hallgatni a litániát) Még aznap telefonon beszéltem apámékkal, azt mondták, alig tudták őt lecsillapítani, (egyébként őket sem zavarta nagyon, mert ők is ismerik, de akkor is azt mondták nekem, hogy ez a viselkedés nem volt helyes a részemről, "mert tudod hogy ő ilyen") én meg mondtam nekik, hogy egyáltalán nem érdekel és az elnézését sem fogom kérni, mert nem gondolom, hogy bármivel is megsértettem volna.


Ennyi a történet lényegi része, és akkor a kérdés: szerintetek elfogadható az, hogy valakinek ilyen a stílusa és rá kell hagyni, ne vegyük fel a kesztyűt, ne menjünk le az ő szintjére, vagy igenis van az a helyzet, amit nem lehet és nem is kell eltűrni, és nyugodtan vissza lehet vágni az illetőnek.


márc. 6. 14:38
A kérdező szavazást indított:
Az ilyen emberekre mindig rá kell hagyni a dolgot, tudomásul kell venni, hogy "ő ilyen"
Bele lehet vagy néha bele is kell állni az ilyen emberbe is, nem kifogás, hogy "mert valaki ilyen"
8 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az "ő ilyen" lényege pont az, hogy ha beléállsz, sem fog megváltozni soha, max egy darabig nem beszéltek egymással, mert mind a ketten behisztiztek. Értem a kiakadásodat, de nem ér ennyit az egész. Időnként megy a szüleidhez, te meg nem is ott laksz már, hát ne menj oda, mikor ott van az illető. Kész, meg van oldva. Akkor nem lesz senkinek a lelkébe taposva.
márc. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudsz tenni ellene semmit, úgysem.


Egyszerűen nem is kell beszélgetni az ilyenekkel, találkozni sem, kerülni kell amennyire lehetséges.

márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az az érdekes, hogy nekem mindig el kellett fogadnom, hogy "ő ilyen, ilyen a termêszete, legyél te az okosabb", de az én nyersebb stílusomra senki nem mondta még ezt, nekem változtatnom kellene..
márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!