Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is fáradékony reggelente? ...

Más is fáradékony reggelente? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Mindig akkor tudnék aludni, amikor reggel fel kell kelnem.

Nem hiszem hogy tavaszi fáradtság, mert télen is ez volt.



márc. 6. 21:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

A 6 óra alvás kevés, rövidtávon amúgy jó, de hosszútávon minimum 7 és fél vagy 9 óra kell. Azért ilyen specifikusan, mert 1,5 óra egy alvásciklus. Szóval ha alszol 1,5-3-4,5-6... így tovább órákat akkor nem kéne fáradtnak lenned. Viszont ez sokszor nem életszerű. Az ember szeretne éjszakai szabadságot ha már nappal rabszolgának áll, tehát sokan nem akarnak éjszakai rendszert és véletlenszerűen fekszenek le, ahogy jól esik. Na most ha te a ciklusod kellő közepén, valahol 45 percnél kelsz fel az ébresztőre... hát a zombi életképesebb lesz nálad a napra. Meg a másik, hogy a 7 és fél óra is hát... sok. 8 óra minimum a munka, aztán számoljuk be az átlag 1-1 óra ingázást, meg 1 óra ebéd és már is 11 óránál tartunk. És akkor még nem éltél, de mire hazaérsz már este 6. A rákfene sem akar este 10-kor feküdni hogy 6-kor kelj... Nekem is ma ez inkább éjféli alvás lesz, holnap megfogok halni valami szívrohamban mert már egy ideje csak ennyit alszom hétköznap, hétvégén meg a szervezetem feladja és 12 órát alszom.. Ezt teszi a 40óra/hét rabszolgaság.

De ez a ciklusos dolog emberfüggő is, van akinek több mint pár perccel eltérő. Erre már fejlesztettek pár jó alvásos alkalmazást. Amit én lusta vagyok használni meg nem tudom éjjel tölteni magam mellett a telóm. Android Sleep például. A mobil szenzoraival okosébresztést csinál lényegében és felkelt a ciklusod legvégén, amikor nem leszel zombi.

márc. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%
A késő este túl sokáig gyakorizás, mint pl. a 11-es és a 12-es válaszoló esetében.
márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%
Én mindennap 8 órát alszok, de ennek ellenére én is fáradt vagyok reggelente, bezzeg mire már nem vagyok otthon (9 fele), akkor már friss és üde vagyok. Este meg megint nem bírok aludni, fél óráig csak az ágyban forgolódok, de az 5 órának tűnik.
márc. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Seila ***** válasza:
47%

Kérdés kiírása: ma 21:14


Ilyenkor már aludnod kellene és reggel könnyebben leszel képben.

márc. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Bagoly típus?

Némi depresszió?

márc. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
89%
Én nem egyszerűen fáradt vagyok olyan vagyok mint egy walking dead-es zombi.
márc. 7. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
42%
Persze. Minden munkanapon 5-6 órával kell korábban kelnem mint ahogy komfortos lenne, mindig hulla vagyok felkeléskor.
márc. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

A kávé se segít?

Mert nekem mostanság nem.

Energia itallal, próbálkozok.

márc. 7. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!