Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én nem értettem a felhábo...

Csak én nem értettem a felháborodást?

Figyelt kérdés

Tegnap párommal beültünk egy étterembe, mindegy lényegében hova. Olyan a hely, hogy érdemes legalább másfél héttel előre asztalt foglalni, mert 99%-ban tele van.

Minden foglalásnál jelzik, hogy a hely nem gyerekbarát, illetve a foglalást fél óra késésig tartják fent, aztán érvénytelen. Megjelent egy óra késés után a szomszédos asztalhoz egy óra késéssel, gyerekekkel, és elkezdtek veszekedni a személyzettel, és még a gyerekekkel próbálták palástolni a dolgot. Nyilván nem ettek ott végül, mert odaültettek másokat az asztalhoz.

Ilyenkor miért nekik áll még feljebb?


márc. 8. 18:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%

Kezdődik a péntek esti dömping provokatív kérdésekkel?


Most komolyan, párod van, és Te el akarod hitetni, hogy inkább itt lógsz valami olyan témában kérdést feltenni, amit normális ember már régen elfelejtett volna. Nyilvánvaló, hogy egyetlen célod ellőni a gyerekellenes patront.


Meg teljesen hihetetlen, hogy valaki gyerekkel másfél hétre előre foglaljon olyan helyre, ahová nem is vihetsz be gyereket. Nem mintha egyébként sok ilyen hely lenne...

márc. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
1, nekem is dezsavű érzésem volt. Aminap itt volt egy "Miért nem nevelik a gyerekeiket egyesek?" kérdés és alatta az összes gyerekellenes nekitámadt annak, aki próbálta védeni az anyákat. Termeszetesen a kérdezőnek nem volt gyereke, de a testvére nevelte remdesen a sajátjait, tehát a lényeg nem jött át a kérdezőnek.
márc. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Ki jelent meg a másik asztalnál? Egy pár gyerekekkel?

Ha elkéstek, nem jogos a felháborodásuk. Nem kötelesek nekik fenntartani a foglalást, az asztalt. Ilyenkor csendben el kell battyogni.

márc. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%
Mert a gyerekesek nagyon hülyék.. és azt hiszik nekik mindent lehet. Nagyon lenézem őket.
márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nekem vannak gyerekeim, kettő is. Ilyenkor pont azért jövünk a párommal ilyen helyekre, hogy fél évente nagyjából egyszer, saját és más gyerekei nélkül kapcsolódhassunk ki kicsit.
márc. 9. 10:33
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Vannak gyerekesek akik nem hajlandók tudomásul venni, hogy nem mindenki vevő a kölykökre, meg arra hogy mindig mindent a gyerekekre fognak, általuk akarnak kivételezettek lenni, előnyökhöz jutni stb stb. Egy ilyen fajta szülőt láthattál te is.
márc. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

4-es!

Téged nem anya szült? Vagy káposztában találtak, mint a francia gyerekeket, vagy a gólya pottyantott a kéménybe?

márc. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

6-os!

Milyen előnyhöz juthat egy szülő gyerekekkel?

Nagyon érdekelne. Mesélj.

márc. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

8 Van amelyik szeretne előnyökhöz jutni, és ehhez a gyereket használják pajzsként, kifogásként. Pl sorban állva a hivatalban/ bevásárlás közben, engedjem előre mer neki gyereke van ( hát nem, várja ki a sorát mint mindenki más), vagy pl az előző melóhelyemen állandóan azoknak kellett a gyerekesek helyett túlórázni akiknek nincs, vagy pl elkuncsorogtak előbb kifogásként használva a gyereket, amikor szintén nekünk kellett helyettük dolgozni. Többen ott is hagytuk a helyet emiatt.

Vagy pl had üljön le a buszon mert ő gyerekkel van ( a magánügye, nem az én bajom).

Szerencsére a mostani munkahelyemen normális a főnök és nincs semmilyen hasonló kivételezés, a magánéleti dolgokat mindenki oldja meg magának ahogy tudja/ akarja, vagy mehetnek máshova néha dolgozni meg sokat lógni mások kárára.

Sok ilyen szülő van, aki csak mert szaporodott kivételezett akar lenni, és háborog, ha erre nem mindenki vevő.

Lásd pl a kérdésben szereplő hisztiző gyerekest is. Abszolut jogtalanul csinált jelenetet késve, egy gyerekmentes étteremben.

márc. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#9: előnyhöz jutás az lenne, hogy két nagyjából azonos helyzetben lévő emberből az egyik jobban jár. Az pl. hogy valakinek a munkaidő végeztével kezdődik az igazi munka, hogy a munkaidő végeztével a jogszabály által is előírt szülői feladatokat kell ellátni, nem ilyen.


A törvény szerint a túlórát köteles a munkáltató indokolt, kivételes esetben úgy előírni, hogy az ne jelentsen túlzó nehézséget a munkavállalónak. Az, hogy a jelenlegi főnököd ahelyett, hogy felvenne elég munkaerőt, inkább a jogszabályokra fittyet hányva írja elő a túlórát, sőt, Te még ezért bálványozod, mutatja, mennyire szervilis lelkületű az átlag dolgozó.

márc. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!