Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől szép egy ember?

Mitől szép egy ember?

Figyelt kérdés

Fiú, lány, nő, férfi. Nem arról beszélek, hogy pattanásos-e vagy sem. Hanem, hogy egy arcot mi tesz széppé? Mitől szép egy nő arca, amikor azt mondjuk, hogy milyen szép.

Azt mondjuk, hogy húúú milyen szép ez a nő! Na de mi teszi széppé az arcot? Természetes arcra gondolok, smink nélkül. Mit látunk az arcban, ami széppé teszi nekünk azt? Mitől tetszik nekünk egy arc?



márc. 13. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Az arc szépsége szubjektív és sokféle tényezőtől függ. Általában az arcon kifejeződő arányok, szimmetria, vonások finomsága és harmóniája, valamint az arc által sugárzott karakter és kisugárzás játszik szerepet abban, hogy valaki vonzónak találja-e. Emellett az érzelmek, a bőr állapota, a szemek ragyogása és az egész arcból sugárzó összhang is befolyásolhatja az emberek szépségélményét. Az egyéni preferenciák is nagyon fontosak, ami azt jelenti, hogy ami az egyiknek vonzó, az másnak lehet, hogy kevésbé tetszik.
márc. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Abszolút nem a szubjektív a szépség

A szépség mögött van egzakt tudomány

Ha szubjektív lenne akkor nem lennének olyan híres nők akiket több tízmillió ember szépnek tart

Lásd Angelina Jolie Margot robbie amber heard Adriana Lima catherine zj stb….


Sok minden számít

Arcforma arányok vonások

Ezek minél ideálisabbak, annál szebb lesz valaki


Mivel emberek vagyunk mindenkiben kialakult ösztönösen hogy hogyan kell kinézni egy ideális embernek

márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondok egy példát. Nekem nagyon tetszik Taylor Swift arca. És még sok másnak is. Na de mitől szép ő? Mitől másabb, mint mondjuk Meg Ryan arca (mert ő nem tetszik nekem), mi teszi őt szebbé számomra?
márc. 13. 13:02
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Meg ryannek gondolom a fiatal kori énjéről beszélsz mert csak úgy fer őket összehasonlítani

Pedig ez a két no eléggé egy szinten van szerintem, talán taylor nyer, meg ugye ő nagyin mai, ryan meg úgy nézett ki ami abban a korban volt divat


Először is le kellene tisztázni hogy neked taylor swift külseje tetszik nagyon vagy magáért a nőért rajongsz. Mert akkor nem vagy objektív


Taylor valószínű azért lett ennyire sikeres mert pont ez az átlagosan csinos szomszéd lány típus aki szebb mint a többség de közel sem egy éteri gyönyörű nő mint pl amber heard…


Ezért is tud vele rengeteg lány azonosulni és ezért rajonganak érte.


Taylornak én a 10es skálán 7-et adnék, azért a 10től messze van.


Meg ryan meg egy sima átlagosan csinos szőke nő volt fiatalon.

Ezt jelenti objektívnek lenni


Az egyéni ízlést nem érdemes firtatni de az még nem változat azon amit a 2 nőről most leírtam

márc. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sztem a szépség megítélésekor számít,h az illető emlékeztet e valakire,akivel pozitív vagy negatív élményeid vannak.

Nekem ilyenre van példám. Ovis koromban egy göndörhajú ovónő megütött.Egész életemben taszítónak éreztem a göndör hajú embereket férfiben és nőben is,még akkor is,ha amúgy "szépek" voltak tárgyilagosan nézve.

márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyrészt az illető kellemes, megközelíthető, kedves kisugárzása számít sokat, meg az arc átvitt értelmű tisztasága, a vonások szimmetriája, összhangja, harmóniája. A szemek csillogása, élettelisége, vidámsága.

De nem zárhatóak ki az érzelmek sem, mert azok is sok mindent befolyásolnak. Például, ha egy ember olyasvalakire emlékeztet minket, aki számunkra kedves, fontos, akkor nagy valószínűséggel szépnek/szebbnek is látjuk az illetőt.

márc. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!